Şampiyonlar Ligi Yarı Final Maçları

Şampiyonlar Ligi Yarı FinaliAvrupa Şampiyonlar Ligin’de artık sona yaklaşıldı. Fenerbahçemiz’in talihsiz bir şekilde elenmesinin ardından ne kadar üzülsek de Şampiyonlar Ligi, hala büyüsünü koruyor. Avrupa’daki en değerli kupa olarak gösterilen Şampiyonlar Ligi Kupası‘na en çok yaklaşan Türk takımı, Galatasaraydan sonra Fenerbahçe oldu. Ben şahsen Fenerbahçe’nin performansının çok daha iyi olduğu kanısındayım. Şu anda herhangi bir takımı tutmasam da tüm Avrupa kupası maçlarında, tüm takımlarımız adına büyük bir sevinç yaşamaktayım. Her golde avazım çıktığı kadar bağırarak, sevincimi yaşıyorum. (Eski bir futbolcu olmam da bana buruk bir sevinç yaşatıyor. Gerçekten devam etseydim, Ünlü Brezilyalı golcü Ronaldo gibi olacağıma inanıyordum.)

Şampiyonlar liginde bugün (29 Nisan 2008 Salı) ve yarın (30 Nisan 2008 Çarşamba) iki büyük yarı final maçı oynanacak. İngiliz takımlarının kalitesi bence tartışılmaz; en kaliteli lig FA Premier League. Bunu şampiyonlar liginde yarı finale kalmış, 4 takımı inceleyerek de görebiliriz. Manchester United, Chelsea, Liverpool ve Barcelona… Gördüğünüz gibi 4 takımdan 3’ü İngiltere Ligi’nden.

Yarı final eşleşmeleri şu şekilde gerçekleşmişti; Manchester United – Barcelona ve Chelsea – Liverpool…

İlk maç sonuçları ise şöyleydi : Barcelona : 0 – Mancherster United : 0 ve Liverpool : 1 – Chelsea : 1

İlk maçları analiz edecek olursak;

İlk maçta Barcelona kendi sahasında, Manchester’ı rezil etti. Tek kale şeklinde geçen maçta, maçın kırılma noktası; Cristiano Ronaldo’nun kaçırdığı penaltı oldu. Son zamanlarda zaten yüksek olan performansını daha da artıran Ronaldo, bu penaltıyı kaçırarak belki de takımını finalden edecek.

Liverpool ve Chelsea müsabakası ise Chelsea’nın son saniyelerde bulduğu gol ile ilk maçtan avantajlı bir skor ile döndü. Tabii ki golü Fenerbahçe maçında Deivid’in attığı gibi, Liverpool defansı kendi kalesine attı. Chelsea bu şans ile giderse, sanırım bu sene şampiyonlar liginde final oynar. Yalnız Liverpool’un da Şampiyonlar Ligi maçlarında farklı oynadıklarını, bu kupada en çok final oynayan takım ünvanını aldığını unutmayalım.

Bu kadar yazıdan sonra bir de “Sizce Şampiyonlar Ligi Kupa Finali’ni kim oynar?” sorusuna cevap vereyim. Şansı ve bireysel olarak futbolcularının kalitesi ile ilk tahminim Chelsea’dir. Diğer müsabakada ise Barcelona bir gol atarak Manchester United takımının işini zora sokup, finale kalacaktır düşüncesindeyim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.