MSN’de Engelleyenleri Bulmanın Yolu

MSN ve Sizi engelleyenler..“MSN’de beni engelleyenleri nasıl bulurum?” , “MSN’de beni kimler engellemiş?” , “MSN’de engelleyenleri bulmanın bir yolu var mıdır?”

İnterneti kullanmaya başladığımızdan kısa bir süre sonra ICQ denen chat programı ile tanıştık. Bu program ile kişiler ister yurt içi, isterse de yurt dışından tüm insanlar ile görüşebiliyordu. Bu programın diğer chat sitelerinden farkı şuydu: Herkesin bir ICQ numarası vardı. Sen kiminle görüşmek istiyorsan, o kişinin ICQ numarasını ekliyorsun ve o kişi ile konuşuyordun. ICQ çıktığında herkeste şu muhabbet vardı : Ben ICQ’yu yabancılarla ingilizce konuşup ingilizcemi geliştirmek için giriyorum. Herkes bunu söylüyordu. Ama konuştuklarımız “What is your name? How are you? Thank you sit down please.” den öteye geçmiyordu. Biz de yaptık, geçti ve bitti o dönem.

Sonra da MSN (Microsoft Messenger) çıktı. Bu çok daha güzel bir olay oldu çünkü insanların arkadaşlarının numaralarını değil, mail adreslerini bilmeleri; konuşmaları için yeterli oluyordu. Görüntülü olarak görüşmeye de imkan vermesi, çok daha güzel olarak düşünüldü!

Bu kadar gereksiz bilgiden sonra konumuza dönelim… MSN ilk başlarda iyiydi, herkes konuşuyordu güzel güzel. Ondan sonra MSN’de istemediğin kişilere engelleyebileceğimizi öğrendik. Ve konuşmak istemediğimiz kişileri engelleyebiliyorduk.

Bundan sonra ise en büyük soru şu oldu : “MSN’de beni engelleyenleri nasıl görebilirim?” Bu konuda çeşitli rivayetler söylense de tüm yollar birbir sahte çıkıyor. Ve insanlar milleti kandırmak için, siteler kuruyorlar. Kişilerin MSN kullanıcı adlarını ve şifrelerini alıyorlar.

Belki çoğunuz biliyorsunuz ama size MSN’de sizin engelleyenleri bulmanın en kolay yolunu söyleyim: Facebook ve MSN’e aynı anda gireceksiniz. İkisinde de şu anda kimlerin online olduğunu gösteriyor. Oradan kontrol edeceksiniz. Biraz komik oldu ama işin özü bu… Başka söylenen hiçbir şeye inanmayın…

3 tane yorum var “MSN’de Engelleyenleri Bulmanın Yolu

  1. fethi ahmet dinç

    ben söylim başka msn açın o kişileri ekleyin kim sizi engellemişse görürsünüz. ben öyle yapıom xD

    Yanıtla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.