29 Mart 2020

Makattan Kan Gelmesi Özet

Makattan Kan Gelmesi Özet

Makattan kan gelmesi hakkında, çok vakti olmayanlar için konuyu kısaca üç beş maddede özetlemek gerektiğine inanıyorum.

Makattan kan gelmesi

Makattan kan gelmesi

Özetle;

 1. Makattan kan gelmesi genelde acil bir durumdur. Ani başlangıçlı bir durum ise hemen en yakın acil servise başvurmanız gerekmektedir.
 2. Eğer uzun süreden beri azar azar kanama oluyor ise bir genel cerrahi uzmanı ya da gastroenteroloji uzmanına görünmeniz gerekir.
 3. Kan kaybına neden olur ve ciddi halsizlik, yorgunluk yapabilir. Çok ciddi kan kayıplarında ise hipotansif şoka girebilirsiniz.
 4. Basit bir hemoroid, olabileceği gibi kötü hastalıkların da habercisi olabilir. Geçici bir durum da olabilir. Basit ilaç tedavileri ile rahatlayabilirsiniz.
 5. Kötü bir hastalık olması ihtimalinde bile erken tanı almak, tedavi açısından çok önemli.
 6. Tanısı çok basit konabilen bir hastalık olabilir. Tanı yöntemlerinden korkmayınız.
 7. Lütfen en kısa sürede bir acil servise gidiniz.

Bu noktalara dikkat ediniz ve makatta kanama ile ilgili şikayetlerinizi örtbas etmeyiniz. Geç kalmadan tanınızı alınız.

Öneri: Bebekler için Uyku Müziği Youtube başlıklı yazımızı okumanızı öneririz. Yazıda bebe uykusu, bebek uykusu ve bebekler konuları hakkında bilgilere yer verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI
 1. Serpil dedi ki:

  Karnınız kan geldiği için ağrıyabilir kansız kalabilirsiniz böyle durumlarda demir eksikliği olabilir vucudunuzun direnci azalır baş dönmesi oluyorsa olmasada kan geliyorsa derhal doktora gidin Allah korusun tuwalette bayılırsanız çok zorlaşır bazen tuwalette bayılanlar oluyor derhal doktora gidin doktorunuzla konuşun utanmanıza gerek yok Allah şifa versin geçmiş olsun çok dikkat edin daima erken doktora giderseniz iyi olma şansınız yüksek olur kıremle düzelirsiniz geç kalmayın ihmal etmeyin

 2. Serpil dedi ki:

  Her tuvalete gittiğinizde ılık suyla yıkayın temiz tutun yatarkende biraz hakiki zeytinyağı sürebilirsiniz doktorunuzla konuşun kıremde sürebilirsiniz

 3. Anonim dedi ki:

  Bensadece büyük abdestmi yaparken acıyo kanıyo ne yapabilrim

 4. Hasan dedi ki:

  Mrb benim daha önce böyle bi sorunum yoktu 3 gün oldu başlayalı tuvaletimi yapar ken ve yaptıktan sonra halen kan gelmeye devam ediyor çamaşırım kan oluyo bu durum normal mi Karnım da ağrı var

YORUM YAZ