Makattan Kan Gelirse Ne Yapmalı? (Makattan Kan Gelmesi Durumları)

Bir tıpçı olarak makattan kan gelmesi gibi durumlarda, nasıl davranmanız gerektiği ve hangi doktora gitmeniz gerektiği konusunda ön bilgi vereceğim…

 • Makattan kan gelmesi durumunda neler yapmalıyız?
 • Makattan kan neden gelir?
 • Hangi doktora ve branşa başvurmalıyız?
 • Korkulacak bir şey var mıdır, tedirgin olmalı mıyız?
 • Makattan kan gelirse ne yapmalı?

Kabızlık, makattan kan gelmesine yol açar. Birçok hastanın kabızlık problemi yaşadığını hem hastanede hem de buradaki yorumlarda gördüm. Kabızlığınızı giderirseniz, birçok sorununuz daha da rahatlar.

Durum böyle olunca, ilk önce sizlere doğal yollardan kabızlığı giderici tedavi hakkında bilgi vermek istiyorum. Haftada 1 kez büyük abdestini (dışkısını) yapan kişiler bile var. Bunun normali günde 1-2 kez şeklinde olmalıdır. Normal olanı da yemeklerden sonra büyük abdeste çıkmak şeklindedir.

Kabızlığın doğal tedavisi;

Her gün sabah – akşam, 2 kez olmak üzere, günde 1 çay kaşığı kadar gerçek zeytinyağı (riviera değil soğuk sıkım zeytinyağı) içmelisiniz. Belki bazı kişilere tadı kötü gelebilir ancak sizleri çok çok rahatlatacak doğal bir tedavi yöntemidir. İlaçların bile sağlayamadığı faydaları sizler için sağlar. Bu tedaviyi uygulayıp, lütfen aşağıdan bize yorum yazınız… Makattan kan gelmesi sıklığını da azaltacaktır bu şekilde yapmak.

Makattan kan gelmesi

Makattan kan gelmesi

Makattan kan gelmesi önemli midir? Hangi durumlarda makattan kan gelir?

Makatta ya da çamaşırımızda kan görmemiz normal midir?

Bu soruların cevabını vermek istiyorum.

Makattan kan gelmesi

Bakın tıpta ayıp diye bir şey olmaz, biz doktorluk okuyoruz; tıp fakültesindeyiz ve çeşitli vakalar görüyoruz.

İnsanlar makatlarından kan geldiğini 2 yıl sonra söylüyorlar ve öyle hastaneye gidiyorlar… Saçmalık!

Tıpta ayıp olmaz hele böyle ciddi bir sonucu olacak rahatsızlığınızda hiç olmaz…

Eğer makatınızdan kan geliyorsa ilk yapmanız gereken hemen bir doktora başvurmaktır.

Makattan kan gelmesi çok tehlikeli olabileceği gibi basit bir hemoroid, basur (mayasıl) da olabilir. Hatta sadece kabızlığa bağlı zorlanma ile bile kanama olabilir. Yani illa kanser ya da tümör olacak diye bir kaide yok… Çok büyütülecek bir şey de olmayabilir…

Büyük abdestinizi yaparken kan gelmesi genelde sık rastlanan bir hastalık olan hemoroid olabilir ve tedavisi de kolaydır. Tehlikeli bir hastalık değildir.

ANCAK MAKATTAN KAN GELMESİ ÇOK CİDDİ BİR OLAYDIR ve HER DURUMDA KESİNLİKLE BİR DOKTORA GİDİLMELİDİR. DOKTORA GİTMEDİĞİNİZ DURUMDA ÇOK ÖNEMSİZ RAHATSIZLIĞINIZ OLSA BİLE ERKEN TANI KONAMADIĞI İÇİN İLERLEYEBİLİR. ERKEN TANI HER RAHATSIZLIĞIN TEDAVİSİNİ ÇOK KOLAYLAŞTIRIR…

LÜTFEN DOKTORA GİDİNİZ. HEMOROİD (BASUR) gibi barsak hastalıklarında HANGİ DOKTORA, HANGİ BÖLÜME, HANGİ UZMANLIK ALANINA GİDİP, HANGİ UZMAN HEKİME GÖRÜNMEM GEREKİYOR DİYORSANIZ DA ONUN DA CEVABINI VEREYİM. BİR GENEL CERRAHİ BÖLÜMÜNDE, GENEL CERRAHA GÖRÜNMENİZ GEREKMEKTEDİR. YA DA GASTROENTEROLOJİ BÖLÜMÜNE DE GÖRÜNEBİLİRSİNİZ.

Tanı almanız lazım, tedavi için. Ama buna siz karar vermeyeceksiniz, doktor karar verecek.

MAKATINIZDAN KAN GELİYORSA ACİL OLARAK, ACİL DOKTORUNA BAŞVURUNUZ…

Eğer geç giderseniz her şey için geç kalmış olabilirsiniz. Erken teşhiste her şeyin tedavisi çok daha kolay, kanserin bile tedavisi çok kolay…

Kanser olsanız bile, ilk kan gördüğünüz anda; anında doktora başvurmanız durumunda kanserin tedavisi bile çok kolay olacaktır. Bunun için sakın korkmayın doktora gitmekten.

Kalın barsak kanamaları

Kalın barsak kanamaları

Genelde acı yemekler yemek; basur, hemoroid (mayasıl) ya da diğer makat hastalıklarında kötü sonuçlara yol açabilir. Basur tedavisinde, acı yemekten kaçının.

Basur tedavisinde asıl amaç şudur: Makatınızda çıkan meme ucu gibi çıkıntıyı zorlamamak. Bunun için de dışkınızın katı olmaması, yani biraz daha yumuşak olmasını sağlamaktır.

Bunun için sizlere önereceğim basit kurallardan bir kaçı: elma gibi posalı yiyecekler yemek, kepekli ekmek yemek, günde 2-3 litre kadar su içmek, gerçek zeytinyağı tüketmek (ayçiçek yağı ya da mısır yağı değil)… Bunlar dışkınızın kıvamını yumuşatır ve çok fazla acı çekmemenizi sağlar.

Bunlar önerilebilir ancak bir doktora gidip, hemoroid tanısı aldıktan sonra yapmanızda fayda var. Çünkü makatta kan tehlikeli bir hastalık da olabilir.

Makatınızı elinizle kontrol ettiğiniz zaman, elinize meme ucu gibi çıkıntı ve kan (peçeteye de gelebilir) geliyorsa; büyük ihtimalle basur (mayasıl) olarak tabir edilen hemoroid’tir. Tedavi gerektirir, kesinlikle doktora gidilmelidir. Kolay bi tedavisi vardır. Doktora gidilmezse basur kanamaları artar ve ciddi boyutlara ulaşabilir. Doktora gidip kesinlikle basur olduğunu teyit ettikten sonra gönül rahatlığıyla günlük işlerinizi yapabilirsiniz. Ama ciddi bir şey de olabilir, kesin ve kesin doktora gidilmelidir.

Doktora gitmekten çekinmenin sebeplerinden biri de endoskopi ya da kolonoskopidir. Kolonoskopi halk arasında hortum salma olarak da bilinir. Hortumun ağızdan ya da makattan içeri gönderilmesidir. Endoskopi ve kolonoskopi en iyi tanı koyma yöntemidir. Öncesinde, bağırsaklardan örnek almak ve hastalık tanısı koymak için vücut cerrahi olarak kesilirken; artık mükemmel bir buluş olan endoskopi cihazları kullanılmaktadır. Bu mükemmel bir yöntemdir. Hastalıkların tanısında çığır açan bir buluştur. Kesinlikle bu yöntemi reddetmeyiniz, unutmayın ki hayatınız söz konusu.

Bu konuda her yönüyle takdir ettiğimiz Japonya’daki uygulamalardan örnek vermek istiyorum.

Japonya’da bilirsiniz ki, insanların yaşam süreleri çok çok fazladır. Çünkü insan eliyle düzeltilebilecek olan, ölüm nedenlerini ortadan kaldırıyorlar. Aynen 7 büyüklüğündeki bir depremden, depreme dayanıklı evler yaparak kurtulmaları gibi…

Sağlık sektöründe ise şunu yapmaktalar:

Devlet, 50 yaşın üzerindeki tüm vatandaşlarına; ağızdan endoskopi işlemi ve makattan kolonoskopi işlemini ücretsiz olarak her yıl zorunlu olarak yaptırıyor. Tarama ve hastalıklara erken teşhis koymak için. Bizim ülkemizde de kolonoskopi ve endoskopi ücretsiz olarak, sağlık güvencemizle yaptırılabilir.

Bir hortum sallayıp, barsaklarınızı ya da midenizi görüntülemeleri mi daha iyi; yoksa vücudunuzu kesip ona göre tanı koymak mı daha iyidir? Kolonoskopi en kolay tanı yöntemidir ve makattan hortum gönderilmesi utanılacak bir olay değildir. Yani utancınız yüzünden, ciddi bir hastalığın erken tanısını koyamamış olabilirsiniz. Bunu asla reddetmeyiniz.

Makat ile ilgili problemlerinizi sayfanın en altındaki form ile iletebilirsiniz. Ancak şunu unutmayalım. Her problemde kesinlikle doktora gidelim.

Makattan kan ile ilgili anlatmak istediklerimiz genel olarak bu şekilde. Sizler de makattan kan gelmesi ile ilgili sorularınızı, bizlere aşağıdaki form aracılığı ile gönderebilirsiniz. Elimizden geldiğince yanıtlamaya çalışacağız.

Şimdiden çok teşekkürler…

964 tane yorum var “Makattan Kan Gelirse Ne Yapmalı? (Makattan Kan Gelmesi Durumları)

 1. meral kuşcu

  merhaba, benim annemde çok küçük bir hemoroit vardı dr gittik bize fitil verdi vitili annem kullandı, tahriş etti şimdi geçti birde annemde kabızlık sorunu var şimdi son 1 haftadan belli bir kabızlık söz konusu ve makattan kan gelmekte sanırım makat yırtıldı sizce ne yapmamızı önerirsiniz…
  teşekkür ederim

  Yanıtla
 2. nermin

  hocam merhaba bugün tualete gittigimde dışkıdan kan geldiğini gördüm ikinci gitmemde de aynı şekilde çok tedirginim bana cevap yazabilirseniz çok sevinirim şimdiden teşekkürler

  Yanıtla
 3. gizem

  benim bağsurum vardı bundan 1hafta önce makatın yanında küçükjdü ve geçti geçtikten sonra tuvalete girdim bigün zorlandım sanırım kan geldi ama as damla damla ne yapmam gerekiyor..

  Yanıtla
 4. nizam kınış

  hocam öncelikle hayırlı çalışmalar
  hocam bende büyük abdeste makadımdan kan geldi çok şaşırdım vede korktum acı his etmedim tedirginim
  doktora gitmeye cesaret edemiyorum

  Yanıtla
 5. Gökhan

  büyük idrarımdan az miktarda kan geliyor..hiçbir ağrım sızım yok..sadece az miktarda kan var…neden olabilir??

  Yanıtla
 6. sema

  slm benim 4 yaşında kızım var kakasını yaparken makatdan kan geliyo kan açık renkde ve su gibi sıvı arada karnım agrıyo diyor kakasını zorla yapınca oluyo genelde ama herseferinde kan gelmiyo neden olabilir

  Yanıtla
 7. Kaveli

  16 yaşındayım 1 hafta önce büyük tuvaletimi yaparken azm iktarda kan geldi.

  Dün ise bir iki damla aktığını gördüm ne yapmalıyım…

  Yanıtla
 8. atakan

  arkadaşlar bendede benzer bir durum yeni oldu yorumlara baktım nette baya bir araştırdım çok pis bir hastalık monoton bir yaşamın getirsi herhalde bu illet hastalık öyle bir yerdeki insan utanıyor yorumlarda bazı eşcinsel tiplerde yorum yapmışş şimdi beni bu hastalık öldürsede ben doktora gitmem adam beni oğlan sanacakk ALLAH yardımcımız olsun..

  Yanıtla
 9. murat

  merhaba ben buğün ilik defa oldu dışkımı yaparken baya bi kan geldi bunun için genel cerrahamı yoksa gastroentojı bölümüne mi gitmemem gerek bunun için şimdden teşekürler.. bilgileriniz için

  Yanıtla
 10. salim

  meraba ben balıkesirden salim.30 yasındayım.onceden makattan yılda 3 gün 4 nün kan geliyordu son 20 gündür süreklı kan geliyor her hangi bir ağrım yok ne yapmalıyım.endoskopoden cekınıyorum.

  Yanıtla
 11. ÖZLEM

  merhaba 22 yaşındayım. dışkımı yaparken çok az kan geliyor bi kaç aydır aralıklarla devam ediyor. hafif kaşıntıda oluyor zaman zaman. 1 sene önce bağırsak enfeksiyonu (kandida) sebebiyle tedavi görmüştüm. kanama başladığında tekrar kontrole gittim fakat sonuçlarım temiz çıkmıştı. hafif kanama yanma devam ediyor. önceki hastalıpımlamı alkalıdır? hangi bölüme gitmeliyim sizce?

  Yanıtla
 12. aydın

  merhaba.ben de makattan kan gelmesinden şikayetçiyim. yalnız bu durum zaman zaman ve belli bir süre olup kesiliyor. yaklaşık 5-6 ayda bir. 8-10 gün süreyle oluyor.ve kanama ince ip gibi meydana geliyor. ne yapmalıyım teşekkr ederim.

  Yanıtla
 13. cengiz han

  Bugün kabız şeklindeki dşkıımı yaparken kalın bağırsağımı hafif yırtarak geldiğini hissettim ve dışkımın arkasından 7-8 damla kan aktı. 5 dk çok hafif sızlama hissettim. Şimdi normalim. Ne yapmam gerekir? Hastalık olabilir mi? Yoksa bağırsağımda dışkımdan dolayı oluşan bi sıyrık mıdır?

  Yanıtla
 14. bahar

  merhaba ben 20 yaşındayım.yaklaşık 3 haftadır makatımda ağrı var ve tuvaletimi zor yapıyorum.ıkındığım zaman çok canım acıyo.bugün de kan geldi.ne yapmalıyım korkuyorum…

  Yanıtla
 15. muammer

  Ben 23 yaşındayım benim sorunumda makattan kan gelmesi ama sıklıkla değil 3-4 ayda bir gün geliyor sonra kesiliyor ağrım veya sancım olmuyor ne yapmalıyım şuan askerliğimi yapıyorum ne yapmalıyım…

  Yanıtla
 16. GİZEM

  merhaba ,
  ben 22 yaşındayım 2 gündür karınımdan mı böbreklermdenyoksa bağirsaklarımdanmı nerden geldiğini almadıgım ağrı gibi sızı vardı içimde orta şiddetli içten içe bugünde tuvaletm sırasında ve temizliği sırasında kan geldi sizce ne kaynaklı olabilir içimdeki ağrı ve kanama?
  şimdiden teşekkür ederim ilginiz için, iyi çalişmalar dilerim…

  Yanıtla
 17. selim can

  merhaba 24 yaşındayım ve tuvaletimi yaparken kan geliyor daha önceleride bu olmuştu fakat acı yediğimde bunun meydana geldiğini fark ettim basur gibi bişey yok dışarıya meme şeklinde değil ama geçen günlerde karabiber ve pul biber yedim ardından başladı şimdi her tuvalete gittiğimde kan akıyor çok zorladığımda damlarcasına kan akışı var..
  ve makatımda ağrı meydana geldi ne yapmalıyım doktora gitmekten çekiniyorum gerçekten ama bir kaç gün daha geçmezse ne yaparım bilmiyorum :(

  Yanıtla
 18. kenan altınsoy

  slm 31 yaşında bir beyim yaklaşık 3/4 aydır makatımdan büyük idrarımla beraber kan geliyor bu konuda ne yapmalıyım? şimdiden teşekkür ederim…!

  Yanıtla
 19. ayşe

  mrb ben 23 yasındyım 1aya yaklasık suredit ara,ara kan geliyo buykabdest ten sonra bugune akıntı seklınde biraz kan aktı adet oldm sandım ama yok makattan bay kan aktı agrım,sancım, hcbişeyim yok,buyuk abdestimi yaparken doğum yaptıgımdan beri zorlanıyorm normal doğum yapmştm 2bucuk yıl once boym1.50 kansermiyim ben biligilendirin ltfn ölmek istemyrm…

  Yanıtla
 20. ugur celebi

  slm ben 24 yaşında bir gencim 2 gündür makadımdan kan geliyor mayasır vardı bende onla alakalımı acaba cvp baklıyorum ……

  Yanıtla
 21. serkan

  ben 18 yaşında bir erkegim ve 1 seneye yakındır makattan kan geliyor ne yapacagımı bilmiyorum ve ve kalbimde agrılar oluşuyor buda ona baglı bir rahatsızlıkmı vereceginiz bilgiler için teşekkürler

  Yanıtla
 22. başak

  slm hocam 2 gün önce büyük abdestimle beraber makatımdan kan geldi 2 gün içinde büyük abdestimde kan yoktu ama 2 günün sonunda yine kanlı idi bu konuda beni bilgilendirir misiniz?

  Yanıtla
 23. azat

  slm hocam 3 4 gün ön ce cok acı yedi ve son ra büyük abdes yaperken kanama geldi ve ardında yanma oluyor şimdiden teşekürler

  Yanıtla
 24. hülya

  merhaba hocam benim sorunum yaklaşık 1 aydır tuvalete çıktığımda büyük abdestimi yaparken kendimi sıkarak aşırı derecede acı çekerek yapıyorum ve kan gelmeye başlıyor daha sonrada yanma hissi olarak devam ediyor.gazım geldiğinde bile acı çekiyorum.normalde zaten benim sürekli mide ağrılarım var ve kabızlık sürekli yaşıyorum.daha çok çay tükettiğim için su içme gibi bir alışkanlığım yok.günlük sadece 1 bardak oda zorla içiyorum.8 aylık bebeğim var doktora gidemiyorum tabi biraz çekingenlikte var.ne yapabilirim yardımcı olursanız çok sevinirim.sayılar.

  Yanıtla
 25. zeynep

  ben 18 yaşındayım.4-5 sefer büyük tuvaletimle birlikte kan görüyorum.ayrıca daha önceden demir eksikliği anemisi tehşisi koyuldu ve tedavim hala sürüyor ne yapmalıyım

  Yanıtla
 26. meçhul

  ben 20 yaşındayım sıvı tüketmediğim zaman tuvalete çıktığımda zorlandım sanki bi kesik oldu daha sonraki gunlerde her tuvalete çıktığımda sanki o kesik açılırmışcasına ağrıyor ilk anda çok acıyor tuvaletetn çıktıktan sonra akşama kadar çok ağrı oluyor tuvalete 2 gun çıkmazsam geçiyor ama buda mümkün olmuyo bu sorun gunlerdir var 2 aydır bu böyle tam geçiyor tekrar zorlanmayla birlikte yırtılıyor çokçok az kan geliyor ilk yırtlmada sonra gelmiyor lütfen ilgilenin

  Yanıtla
 27. fatmagül

  20 yasında kızım aksam üstü vc gittigimde küçük abdestimi yaptıktan snra makatımdan kan geldi cok korktum ne yapcagımı bilmiyorum yardm edermsiniz sizce ne olabilir şimdiden yardımcı tşk ederim

  Yanıtla
 28. serra

  yorumları okudukça korkmaya başladım
  ben 20 yaşındayım ve bikaç seferdir büyük tuvaletimi kaparken korkunç bi acı ve biraz kanama oluyo . aynı şeyi az öncede yaşadım. kanama devam etmiyo ama her seferinde oluyo :S
  basur muyum yani ???

  Yanıtla
 29. cannur 32

  Merhaba
  32 yaşında bir bayanım geçen hafta eşimle beraber olunca makattan biraz ittirmeleri bastırmaları oldu tabi makattan bir ilşki olmadı, öncedende olmamıştı sabah tuvalete girdiğimde makattan damla damla kan gelmeye başladı 4-5 saat arayla 3 kez kan geldi bidahada gelmedi bundan olabilirmi, yoksa bir hastalığımmı var bikere gelip bidaha gelmemeside bir hastalıktan dolayı olabilirmilütfen beni aydınlatırmısınız doktora gitmeyede korkuyorum

  Yanıtla
 30. esma

  merhaba bugün dışkımı yaparken kan geldiğini gördüm kabızlık sorunum da var bazen parmağımı da kullandığım oluyor karnımda şişkinlik oluyor ne yapmalıyım

  Yanıtla
 31. merve

  18 yasındayım aylar öncesnden bikere dıskı esnasında kan gelmisti önemsememistim fakat simdi 2 gündür dıskı esnasında kan geiyor makatta yara gibi bisey var ondan olabilir diye tahmin ettm fakat dıskı esnasında çok fazla kan gelio ama sonra makatı sildigimde peceteyle ilk silmeden sonra kan gelmiyor yani yaradan kaynaklamadığını düsünüorum ve doktora gttimde kolonoskopi yapılmasından korkuorum bi bayan olarak. utanacagımı düsünüyorum baska bi yöntemle teshis koyulamazmı?

  Yanıtla
 32. Merwe

  benim hemen hemen iki ay önce makattan dışkıyla birlikte bir iki damla kan gelmişti. bu durum ara ara tekrarledı ama ben ara ara olduğu için pek önemsemedim. yaklaşık 1 ay öncesinde ise damla damla kan geldi ve korkup acile gittim. muayene edildim bi şişlik olmadığı eldivene kan gelmediği söylendi.ertesi gün genel cerrahiye gittim kan testi yapıldı kanımın normal olduğu söylendi dışkı testinde ise dışkıda kan bulunmadığı ve tekrarlandığında hemen doktoruma tekrar muayene olmak üzere gitmem gerektiği söylendi. şu ana kadar 4 kere falan olduama hep gece olduğu için gidemedim ve kan azdı. bu gün yine lavobayı pembeleştirmeye yetecek kadar kan gelmiş. dışkı yapmada zorlanmıyorum ama sonrasında sanki hastaymışım gibi popom bi acayip oluyo. neyim vardırr? :(

  Yanıtla
 33. mehmet

  merhabalar.benim de makat bçlgesinden kan geliyor.önceleri bu kadar değildi,ama şu aralar arttı.büyük abdestimi yaparken zorlanıyorum ağrı veriyor.ne yapmam gerek.hangi doktora gitmem gerek acil cevap verebilirmisiniz.ama bir yandan da çekiniyorum doktora gitmekten…..

  Yanıtla
 34. Saner

  01.11.2010 Tarihinde makatımda büyük bir acı oluştu oturamadım büyük ve küçük abdestimi yapmakta zorlandım az bir şey yaptıysamda acılar içinde yaptım.Bir genel cerrahi uzmanına gittim Makata kamera ile bakıldı Teşhisin Anal apse olduğu söylendi 2-3 cerrahla daha görüştüm sonuç aynıydı ve bu apsenin diren edilmesi gerektiği söylendi.Bu anlattıklarım 2-3 gün içinde gerçekleşmiştir.Son göründüğüm uzmanada filmlerimi gösterdim apse olduğunu söyledi ve beni acil servise yönlendirdi oradaki cerrahta gerekli muayeneyi yaptıktan sonra bir odada baticom sürdü operasyonu yapıcakken beni yönlendiren doktoru tel.ile arayarak hastanın böyle çok ızdırap çekeceğini söyledi ve giyinmemi söyledi ilaç tedavisi verdi ilçları kullandıktan 2 gün sonra çok büyük bir rahatlama yaşadım tuvaletimi rahat yapmaya başladım.2 gün öncesine kadar sorun olmuyordu iğleştim sanmıştım fakat iki gün önce kan geldi tedirgin oldum büyük tuvaletimi yaptığım esnada makat çevresinde şişlik çıkıyor bir kerede kan geldi kabız değildim fakat çok yapışkanımsı olduğunda 10dk.tuvalette kalmak zorunda kaldım.Bilgilendirirseniz sevinirim saygılarımla çalışmalarınızda başarılar diliyorum..

  Yanıtla
 35. beren

  erkek arkadasmla makattan cinsel iliskiye girdm cinsel ilişki sırasında makkatn kan akmaya basladı ve daha snrada aradn braz zaman gecncede ateşimin yukseldgnı farkettk ben pek önemsemedm ama onemlımı veya neden bole oldu bana acıl biligi verrmısız lutfenn :(

  Yanıtla
 36. ebru

  37 yaşındayım 3 gündür kabızım ilk defa bugün biraz zorladım makatımdan dışkımla beraber kan geldi canım yandı biraz tedirginim ve doktora gitmek için sizin cevabınızı bekleyeceğim şimdiden teşekkürler.

  Yanıtla
 37. fatih

  Kabızlık çekiyorum, bu yüzden bazen açık kırmızı ve temiz şekilde peçeteye çok az kan geliyor.
  2 sene önce kolonoskopi yapmıştım hiç bir şey çıkmadı, endoskopide ise ülser ve reflü tepit edilmişti. 12 parmak bağırsağında da yara vardı.
  39 yaşındayım, annem bundan 13 yıl önce bağırsak kanserinden ameliyat oldu ve tedavi gördü.
  Tekrar kolonoskopi ve endoskopi yapmama gerek varmı?

  Yanıtla
 38. c1ci

  30 yaşındayım b abdestimi yaptıktan sonra pecetede kan gördüm. dışkım bazen siyah geliyor çıktıktan sonra aşırı kaşın ma oluyor.

  Yanıtla
 39. eren

  8 yaşında ama yaşından daha küçük gösteren 18 kiloda olan bir oğlum var ve yaklaşık8 gündür makatından kan geliyor ne gibi bir problemi olabilir lütfen bilgilendirirmisiniz? ( kabızlık gibi bir problemi yok)

  Yanıtla
 40. gülcan

  slm ben rahatsızlığımı yazmıyacağım bukadar kişiyi okuyunca hemen doktora gitmeye karar verdim utandığım için gitmiyordum ama birtek ben değilmişim hepimize geçmiş olsun

  Yanıtla
 41. Yeşim

  merhaba üst üste olmasada 3 -4 kere falan hafta içinde zorlandığımda makatta jilet kesiği gibi acı sonrasında kan aktı ,peçeteyede geldi ancak silince bitti sivilce falan yok …bazen zorlanınca olur derler çamaşırıda hiç kan görülmedi endişelenmem gerekir mi? Teşekkürler….

  Yanıtla
 42. mustafa kırmızı

  hocam mrb. ben 33 yaşındayım tuvalete gittiğimde cok zorlanıyorum.ama kabız değilim her gün wc ye gidiyorum ama yapana kadar canım cok yanıyo ama ilk parça çıktıktan sonra normal yapıyorum.her zaman olmasada arada kanamada oluyo nedendir acaba……cok tşk ederim.

  Yanıtla
 43. enis

  17 yaşındayım 2 gün önce kız arkadasımla makattan ilişkiye girdim ve ilişki sonrasında kan geldi kız arkadasımın bahsur vb.hiçbir hastalıgı olmadıgına eminim sebebi ne olabilir ne yapılması gerekmektedir…

  Yanıtla
 44. Osman

  ben 3 gün önce iç çamaşırımda kan gördüm sonra makat bölgemde ciddi ağrılar oldu ardından karın bölgemde ve alt kısmınd yanmalar oldu ağrılar oldu sürekli gaz sıkıntısı çekiyorum sürekli ve bu gün bu yük tuvaletimi yaparken kan gördüm dışkıda kan gördüm kendime gelemedim çükü internetten okuduğuma göre bu bağırsak kanseri belirtileri ağlıyorum aileme korkmasın diye söyleyemiyorum napmam lazım sizce bu nedir ben daha 17 yaşındayım eğer kansersem tedavimi nerde olmalıyım amerikada yaygın bir hastalıkmış orada tedavi olmam dahamı yararlıdır sizden cevap bekliyorum vericeğiniz cevap doğrultusunda acil hareket ediceğim

  Yanıtla

Bir Cevap Yazın

Aşağıdaki yorum kısmına yorum ya da sorunuzu yazınız. En kısa sürede yanıt verilecektir.