Makattan Kan Gelmesi Durumları (Makattan Kan Gelirse Ne Yapmalı?)

Bir tıpçı olarak makattan kan gelmesi gibi durumlarda, nasıl davranmanız gerektiği ve hangi doktora gitmeniz gerektiği konusunda ön bilgi vereceğim…

 • Makattan kan gelmesi durumunda neler yapmalıyız?
 • Makattan kan neden gelir?
 • Hangi doktora ve branşa başvurmalıyız?
 • Korkulacak bir şey var mıdır, tedirgin olmalı mıyız?
 • Makattan kan gelirse ne yapmalı?

Kabızlık, makattan kan gelmesine yol açar. Birçok hastanın kabızlık problemi yaşadığını hem hastanede hem de buradaki yorumlarda gördüm. Kabızlığınızı giderirseniz, birçok sorununuz daha da rahatlar.

Durum böyle olunca, ilk önce sizlere doğal yollardan kabızlığı giderici tedavi hakkında bilgi vermek istiyorum. Haftada 1 kez büyük abdestini (dışkısını) yapan kişiler bile var. Bunun normali günde 1-2 kez şeklinde olmalıdır. Normal olanı da yemeklerden sonra büyük abdeste çıkmak şeklindedir.

Kabızlığın doğal tedavisi;

Her gün sabah – akşam, 2 kez olmak üzere, günde 1 çay kaşığı kadar gerçek zeytinyağı (riviera değil soğuk sıkım zeytinyağı) içmelisiniz. Belki bazı kişilere tadı kötü gelebilir ancak sizleri çok çok rahatlatacak doğal bir tedavi yöntemidir. İlaçların bile sağlayamadığı faydaları sizler için sağlar. Bu tedaviyi uygulayıp, lütfen aşağıdan bize yorum yazınız… Makattan kan gelmesi sıklığını da azaltacaktır bu şekilde yapmak. Ayrıca alafranga tuvaletleri yani klozetleri kullanmayın, eğer mümkünse alaturka tuvaletleri kullanın. Çünkü geleneksel tuvaletlerimiz, insan anatomisinin rahatça boşalmasına daha da uygundur.

Makattan kan gelmesi

Makattan kan gelmesi

Makattan kan gelmesi önemli midir? Hangi durumlarda makattan kan gelir?

Makatta ya da çamaşırımızda kan görmemiz normal midir?

Bu soruların cevabını vermek istiyorum.

Makattan kan gelmesi

Bakın tıpta ayıp diye bir şey olmaz, biz doktorluk okuyoruz; tıp fakültesindeyiz ve çeşitli vakalar görüyoruz.

İnsanlar makatlarından kan geldiğini 2 yıl sonra söylüyorlar ve öyle hastaneye gidiyorlar… Saçmalık!

Tıpta ayıp olmaz hele böyle ciddi bir sonucu olacak rahatsızlığınızda hiç olmaz. Şunu unutmayın hiçbir hekim, böyle bir muayene yapmaktan hoşnut değil fakat tanıya götüren en basit yöntem rektal tuşedir.

Eğer makatınızdan kan geliyorsa ilk yapmanız gereken hemen bir doktora başvurmaktır.

Makattan kan gelmesi çok tehlikeli olabileceği gibi basit bir hemoroid, basur (mayasıl) da olabilir. Hatta sadece kabızlığa bağlı zorlanma ile bile kanama olabilir. Yani illa kanser ya da tümör olacak diye bir kaide yok… Çok büyütülecek bir şey de olmayabilir…

Büyük abdestinizi yaparken kan gelmesi genelde sık rastlanan bir hastalık olan hemoroid olabilir ve tedavisi de kolaydır. Tehlikeli bir hastalık değildir.

ANCAK MAKATTAN KAN GELMESİ ÇOK CİDDİ BİR OLAYDIR ve HER DURUMDA KESİNLİKLE BİR DOKTORA GİDİLMELİDİR. DOKTORA GİTMEDİĞİNİZ DURUMDA ÇOK ÖNEMSİZ RAHATSIZLIĞINIZ OLSA BİLE ERKEN TANI KONAMADIĞI İÇİN İLERLEYEBİLİR. ERKEN TANI HER RAHATSIZLIĞIN TEDAVİSİNİ ÇOK KOLAYLAŞTIRIR…

LÜTFEN DOKTORA GİDİNİZ. HEMOROİD (BASUR) gibi barsak hastalıklarında HANGİ DOKTORA, HANGİ BÖLÜME, HANGİ UZMANLIK ALANINA GİDİP, HANGİ UZMAN HEKİME GÖRÜNMEM GEREKİYOR DİYORSANIZ DA ONUN DA CEVABINI VEREYİM. BİR GENEL CERRAHİ BÖLÜMÜNDE, GENEL CERRAHA GÖRÜNMENİZ GEREKMEKTEDİR. YA DA GASTROENTEROLOJİ BÖLÜMÜNE DE GÖRÜNEBİLİRSİNİZ.

Tanı almanız lazım, tedavi için. Ama buna siz karar vermeyeceksiniz, doktor karar verecek.

MAKATINIZDAN KAN GELİYORSA ACİL OLARAK, ACİL DOKTORUNA BAŞVURUNUZ…

Eğer geç giderseniz her şey için geç kalmış olabilirsiniz. Erken teşhiste her şeyin tedavisi çok daha kolay, kanserin bile tedavisi çok kolay…

Kanser olsanız bile, ilk kan gördüğünüz anda; anında doktora başvurmanız durumunda kanserin tedavisi bile çok kolay olacaktır. Bunun için sakın korkmayın doktora gitmekten.

Kalın barsak kanamaları

Kalın barsak kanamaları

Genelde acı yemekler yemek; basur, hemoroid (mayasıl) ya da diğer makat hastalıklarında kötü sonuçlara yol açabilir. Basur tedavisinde, acı yemekten kaçının.

Basur tedavisinde asıl amaç şudur: Makatınızda çıkan meme ucu gibi çıkıntıyı zorlamamak. Bunun için de dışkınızın katı olmaması, yani biraz daha yumuşak olmasını sağlamaktır.

Bunun için sizlere önereceğim basit kurallardan bir kaçı: elma gibi posalı yiyecekler yemek, kepekli ekmek yemek, günde 2-3 litre kadar su içmek, gerçek zeytinyağı tüketmek (ayçiçek yağı ya da mısır yağı değil)… Bunlar dışkınızın kıvamını yumuşatır ve çok fazla acı çekmemenizi sağlar.

Bunlar önerilebilir ancak bir doktora gidip, hemoroid tanısı aldıktan sonra yapmanızda fayda var. Çünkü makatta kan tehlikeli bir hastalık da olabilir.

Makatınızı elinizle kontrol ettiğiniz zaman, elinize meme ucu gibi çıkıntı ve kan (peçeteye de gelebilir) geliyorsa; büyük ihtimalle basur (mayasıl) olarak tabir edilen hemoroid’tir. Tedavi gerektirir, kesinlikle doktora gidilmelidir. Kolay bi tedavisi vardır. Doktora gidilmezse basur kanamaları artar ve ciddi boyutlara ulaşabilir. Doktora gidip kesinlikle basur olduğunu teyit ettikten sonra gönül rahatlığıyla günlük işlerinizi yapabilirsiniz. Ama ciddi bir şey de olabilir, kesin ve kesin doktora gidilmelidir.

Doktora gitmekten çekinmenin sebeplerinden biri de endoskopi ya da kolonoskopidir. Kolonoskopi halk arasında hortum salma olarak da bilinir. Hortumun ağızdan ya da makattan içeri gönderilmesidir. Endoskopi ve kolonoskopi en iyi tanı koyma yöntemidir. Öncesinde, bağırsaklardan örnek almak ve hastalık tanısı koymak için vücut cerrahi olarak kesilirken; artık mükemmel bir buluş olan endoskopi cihazları kullanılmaktadır. Bu mükemmel bir yöntemdir. Hastalıkların tanısında çığır açan bir buluştur. Kesinlikle bu yöntemi reddetmeyiniz, unutmayın ki hayatınız söz konusu.

Genelde küçük yaşlarda, bebeklerde ya da çocuklarda uzun süreli kanamalar görmeyiz. Genelde gastroenterite bağlı kanlı ishal şeklinde görülebilir. Bu durumda da bir pediatri doktoruna gitmenizde fayda olacaktır.

Bir diğer makatta kan durumuna daha değinmek isterim, yine bebek ve çocukları ilgilendiren bir durum hakkında: Bu yaşlarda kan görülmesi bir cinsel istismar bulgusu olabilir. İlişki sırasında zorlamaya bağlı olarak yüzeysel çatlak ya da daha ilerisi de olabilir. Bu durumda çocuğunuza uygun bir dille o bölgelerine başka birileri tarafından herhangi bir temas oldu mu? Ya da kendileri yabancı bir cisim ile temas ettirmiş mi? Konularında sorgulamak lazım. Ve tabii ki böyle bir şüphede en kısa sürede bir çocuk psikiyatristine gidilmesi gerekir.

Bu konuda her yönüyle takdir ettiğimiz Japonya’daki uygulamalardan örnek vermek istiyorum.

Japonya’da bilirsiniz ki, insanların yaşam süreleri çok çok fazladır. Çünkü insan eliyle düzeltilebilecek olan, ölüm nedenlerini ortadan kaldırıyorlar. Aynen 7 büyüklüğündeki bir depremden, depreme dayanıklı evler yaparak kurtulmaları gibi…

Sağlık sektöründe ise şunu yapmaktalar:

Devlet, 50 yaşın üzerindeki tüm vatandaşlarına; ağızdan endoskopi işlemi ve makattan kolonoskopi işlemini ücretsiz olarak her yıl zorunlu olarak yaptırıyor. Tarama ve hastalıklara erken teşhis koymak için. Bizim ülkemizde de kolonoskopi ve endoskopi ücretsiz olarak, sağlık güvencemizle yaptırılabilir.

Bir hortum sallayıp, barsaklarınızı ya da midenizi görüntülemeleri mi daha iyi; yoksa vücudunuzu kesip ona göre tanı koymak mı daha iyidir? Kolonoskopi en kolay tanı yöntemidir ve makattan hortum gönderilmesi utanılacak bir olay değildir. Yani utancınız yüzünden, ciddi bir hastalığın erken tanısını koyamamış olabilirsiniz. Bunu asla reddetmeyiniz.

Makat ile ilgili problemlerinizi sayfanın en altındaki form ile iletebilirsiniz. Ancak şunu unutmayalım. Her problemde kesinlikle doktora gidelim.

Makattan kan ile ilgili anlatmak istediklerimiz genel olarak bu şekilde. Sizler de makattan kan gelmesi ile ilgili sorularınızı, bizlere aşağıdaki form aracılığı ile gönderebilirsiniz. Elimizden geldiğince yanıtlamaya çalışacağız.

Şimdiden çok teşekkürler…

1.254 tane yorum var “Makattan Kan Gelmesi Durumları (Makattan Kan Gelirse Ne Yapmalı?)

 1. metin yucesoy

  Tuvalete gidiyorum diskilamak icin ama diski gelmiyor sadece kan geliyor bu her zaman olmuyor bazen aylarca olmuyor bazen bi oluyor bir hafta devam adiyor kabiz degilim diski yumsak hatta bazen ishal derecesinde sulu birde makatin icinde bi sislik var ic basur gibi ama ikininca sisiyor diskilama olmuyor sonra evden cikiyorum besyuz metre gitmeden aniden tuvaletim geliyor cok siddetli bi sekilde tuvalete zor yetisiyorum hayattan bezdirsi bu hastalik bazen ölsemde kurtulsam demeye basladim lutfen yardimci olun doktoroda gidemiyorum utaniyorum

  Yanıtla
 2. Aleyna

  Bikaç ay önce peçeteye gelmişti yine geldi ama kabız da değildim acı yok basur muyum onu da bilmiyorum bikaç kez gelmesi hile tehlikeli midir

  Yanıtla
 3. ahmet

  basurum var fakat popomdan disariya koyu rwnkli bir parca cikmis yara gibi agri ve kanama var ne olabilir

  Yanıtla
 4. Hatice gümüş

  Oğlum büyük abdestini yaparken koyu renkte 8damla kan akmış tuvaletten çıkınca karnı ağrımaya başladı ne yapmalıyım

  Yanıtla
 5. Banu yaralı

  Ben yıllardır irritabil bağırsak sendromu ile boğuşuyorum.makatta hemoroit var.sag kasikta uzun zamandir süregelen bir agrim da var.10 gun once doktora gittim. Ic kasik dedi.ilac verdi.mr cekindim.birsey çıkmadı. Ilaci kullanmaya başladım dicetel o gun şiddetli agrim oldu.kestim.devamli karnim ağrıyor.10 gundur devamlı agri kesici kullanıyorum. Iki gündür de büyük tuvalete cikarken acik renkli damla damla kan geliyor. Ic kasik nedir. Bu kanama yapar mı

  Yanıtla
 6. Behice Ç akmak

  Merhabalar ben bir hafta önce ishal oldum son üç gündür kanamam var bazan hafif bazan sıvı olarak 5yil önce hemoroid tedaviside görmüş kolonoskopi yaptiistim her şey normaldi şu an bu kanamam hemoroide baglimi acabaishaldenmi kaynaklı acaba midemdeki şişkinlik halsizlik bununla ilgilimidir acaba teşekkür ederim.

  Yanıtla
 7. Nur

  Merhaba ben bundan bir kaç hafta önce ishal geçirdim ve makatta tahriş oldu ondan sonra bazen de büyük abdesti zorlanarak yapıyorum.bazen yanma batma ve temizlik yaparken damla şeklinde kan geliyor.

  Yanıtla
 8. Mehmet

  Slm mskatta kan kan geliyor 3 ay falan oldu cok aciyor ne yapmaliyim yada nsl qecer lutfen yardimci olun tsk iyo qeceler

  Yanıtla
 9. Anonim

  Merhaba iyi çalişmalar ,bende büyük tuvalet sırasında arada kan geliyo ne yapmalıyım Benı bılgilendırırmısiniz .

  Yanıtla
 10. biril

  Merhaba ben 25 yaşında bir gencim 2 defadır rastladığım bir durum makatımdan çok az kan geliyor acı pul biberi çok sevdiğimden ola bilirmi büyük tuvalet ihtiyaçımı görüyorum tuvalet kagıdı ile temizlediğimde çok az kan geldiğini fark ediyorum bi akıl verirseniz

  Yanıtla
 11. ece

  Önceden yoktu.kabiz olunca makatım kanamaya başladi.peçetyle dokunduğunda az yada hiç kan gelmiyor.dışkıma geliyo

  Yanıtla
 12. Serdar

  Hocam ben 7 yıl önce 4. Derece hemoroid den ameliyat oldum fazla doku çıkartıldığından dolayı makatta darlık var şimdi dışkılama sonrasında peçeteye kan bulaşıyo kolonoskobi çekildim iç hemoroidler olduğunu söylediler ameliyat olamazmışım fakat lazer tedavisi olabilirsin bi sakıncası yok diyolar lazer tedavilerinin sonundada makatta darlık oluşurmu

  Yanıtla
 13. berivan

  Sabah karnimin agirisiyla belimin agrisi birlikte geldi ve lavaboya gtiim buyuk tuvaletimi yapma esnasinda kanama vardi co kan geliyordu

  Yanıtla
 14. çilem

  İyi günler ben 23 yaşımdayım yaklaşık 6 aydır makatımdan kan geliyordu doktora gittim ve meme ucu olduğunu söyleyince bakma gereği duymadan basur tanısı koydu ilk başta ilaçlar iyi geldi ancak bir haftadır kanamalar tekrar başladı ve arttı kabızlık yok ancak her tuvalette kanama oluyor ve bi yerim kesilmişcesine çok kan geliyor sizce basur tanısı doğrumu yoksa başka Bi hastalık olabilir mi tekrar doktora gitmeliyim

  Yanıtla
 15. çilem

  İyi günler yaklaşık 6 aydır aralıklı olarak makattan kan geliyordu doktora gittim meme ucu olduğunu söyleyince bakmaya gerek duymadı ve basur tanısı koydu ve basur ilaçları yazdı ilk başta iyi geldi ama son bi haftadır kanamalar yine başladı ve her tuvalette kan geliyor bi yerim kesilmişcesine çok geliyor sizce sebep basur mu gerçekten yoksa tekrar doktora gitmeli miyim

  Yanıtla
 16. yağmur

  Hocamben doktora gittim yırtılma dedi ilaç tedavisi yapalim eğer iyi gelmezse ameliyat ederim dedi devamli kan geliyor ben ameliyat olmak istemiyorum ne yapacağım

  Yanıtla
 17. K.A.

  Merhabalar,
  23 yaşındayım. 2013yılında perianalapse ve perianal fistül ameliyatları geçirdim. Şu anda kanımda ve idrarımda protein fazlalığı görünüyor aynı zamanda crp değerimde yüksek. Sürekli büyük tuvalete çıkma ve makatta kanama durumu mevcut. Apselerin tekrarlayıp kana karışmış olma durumu ve kolonda ciddi bir hastalık belirtisi mi var? Bu durumda nasıl bir yol izlemeliyim. Artık narkoz almak istemediğim için kolonoskopiye dahi girmek istemiyorum. Bilgilendirirseniz sevinirim. Kolay gelsin.

  Yanıtla
 18. İSMAİL

  BU GÜN TUVALETİMİ YAPARKEN DISKIDA KAN GÖRDÜM VE PEÇETE İLE BAKTIĞIMDA PEÇETE KAN VARDI SONRA TEKRAR BAKTIĞIMDA TEKRAR KAN GÖRMEDİM VE DISKIDA YUMUŞAK KIVAMDA İDİ. NEDEN MEYDANA GELMİŞTİR. VE İLK DEFA BU OLAY İLE KARŞILAŞMAKTAYIM YASIM 23

  Yanıtla
 19. Tuncay

  Меrhaba.cevabiniz icin tesekkur ederim.benim problemim dun ve bugun buyuk tuvaletime gittigimde makattan kan geldi…sebebi nedir?? Ne yapmam gereklidir??

  Yanıtla
 20. Mehmet

  Merhaba.bilgi yardiminiz icin tesekkurederim.benim problemim buyuk tuvaletime gittigimde makattan dun ve bugun kan geldigini gordum.ne yapmam gerekir??? Ve sebebi ne olabilir??

  Yanıtla
 21. Serdar ayan

  Tuveletten once isal gibi koyu kan geldi daha once bazen tuveletten sonra kan geliyordu sorun ne olabilir

  Yanıtla
 22. cenk arici

  esim ufak abdeni yaparken bel kismindan kan geldigini belirtti bende is geregi esimin yaninda olmadigimdan acile gitmesini belirttim ama suan yanina geciyom bana acil yanit verirmisiniz neden kaynaklidir

  Yanıtla
 23. Nejla

  Annem 63 yasinda vc girdi bi avuc kan geldi napmamlazim migdesi eziliyormus ama makadini yapmadi sadece idrar ilk defa oldu napalim

  Yanıtla
 24. Neslisah

  Merhaba, benim 4 aydır kanamam oluyor ilk once basur diye düşündüm. Gaita dıskilamasindan sonra kasinti ve acik pembe kanama oluyor.oturmaktan olabilir dedim egzersize basladim beslenmeme daha dikkat ettim yinede ara ara kan geliyor. Ne olabilir? Teşekkür ederim.

  Yanıtla
 25. ilknurr

  Değerli hocam sekiz gün oldu sezaryen oldum ilk iki gün ev çıkamadım şimdi çıkıyorum sert ve ikinmali bazen kanlı buyuk tuvalete çıkıyorum ilk dogumum sezaryen oldum ilk Beş gün gaz sancisindan kivraniyordum eşim makattan krem eczaneden getirdi kullandım gaz biraz bitti sayılır ama buyuk tuvaletine çıktığım zaman zorlanıyorum ipe benzer birşeyler geliyor zeytinyağını deneyeceğim komposto icecegim hayırlısı hastahaneden taburcu olursam

  Yanıtla
 26. Murat

  Hocam 2 gundur ishaliim ama bugun kanda gelmeye basladi su icsem wc gidiyorumkarin agrisi cok oluyor

  Yanıtla
 27. Umut kılıclar

  3 yaşında cocugumun tuvaletini yaparken kan geldi yan tarafında çizik var kadın doğuma götürdük bakmadı hangi doktora götürebilir.

  Yanıtla
 28. azra

  arkadaşımla ters ilişkiye girdik dışarı boşaldı ama zevk suyu içerde kaldı eve gittiğimde arkamda kan olduğunu farkettim hamile kalırmıyım

  Yanıtla
 29. Yasemin

  Kan sulandirici kullanıyorum xarelto 15 mg günde 2 kez duburumden kan geldi korkuyorum yardimci olurmusunuz

  Yanıtla
 30. ayse

  Bir haftadit diskimdan kan gelmekte gecer sandim ama gecmedi her gecen gun artio ilk kez boyle bi seyle karsilasiyorum doktora gitmeye cekiniyorum ve diskim inceldi baya

  Yanıtla
 31. İsimsiz

  Merhaba rahatsız edicem ama kusura bakmayın makatımda mayasıl var nişanlımla sevişirken birden nasıl oldğunu anlamdan penisinin oraya girdiğini hissettim hemen iktirdim tuvalete gittiğimde idrarımla beraber kan geldiğini gördüm çok korktum lütfen yardım edin doktora gitmeyi istemiyorum açıkcası korkuyorum lütfen

  Yanıtla
 32. Umur

  Makat bölümden kan geliyor,sıvıda geliyor ve kaşıntı oluyor isal basladi, bayıldım ağzından kan ve köpük geldi midemde şişkinlik oluyor. Korkuyorum doktora gitmekten

  Yanıtla
 33. Anonim

  İbs hastasıyım geçen sene endeksli kolonoskopi oldum endoskopide gastrit kolonoskopide hemoroid çıktı kimde yeniden hastalığım nüks etti gegirti ve kabızlık var dr gittim gaytada gizli kan çıktı yeniden kolonoskopi dendi ben kabızlık var hemoroid var dedi arada kanama oluyor dedim ilaç veremem dedi çiktım geldim ne yapacağımı şaşırdım şuan aşırı gegirti var kabızlıktan çok az kan var yardım

  Yanıtla
 34. Murat

  Buyuk abdest sonrasinda asiri sekilde kangeldi idrar yapar gibi ama bi sure sonra kesildi sebebi nedir hic bisey yokken bu kadar kan neden gelir

  Yanıtla
 35. bayram kaplan

  Bende kakami yaparken popomda bazen yanma oluyor sonrada az bir miktarda kanama oluyor ama bunun yanında bazen popomun deliği kasiniyor büyük abdestli her gün yapabiliyorum bundan 6 ay önce anjiyo oldum ve devamlı kullandığım ilaçlar var bunlar coraspirin plavex 75 dilatrend 12.5 atacand 8mg ve kolesterol ilacı corolex bunların bir etkileri olabilir mi

  Yanıtla
 36. Ekin

  Merhaba ben ekin kabız olmafığım halde makatan dışkı yaparken kan geliyo yanlız dışkı krsilince kan da kesiliyor ne yapmalıyım

  Yanıtla
  1. İSMAİL123

   BU GÜN TUVALETİMİ YAPARKEN DISKIDA KAN GÖRDÜM VE PEÇETE İLE BAKTIĞIMDA PEÇETE KAN VARDI SONRA TEKRAR BAKTIĞIMDA TEKRAR KAN GÖRMEDİM VE DISKIDA YUMUŞAK KIVAMDA İDİ. NEDEN MEYDANA GELMİŞTİR. VE İLK DEFA BU OLAY İLE KARŞILAŞMAKTAYIM YASIM 23

   Yanıtla
 37. simay merve

  Iyi gunler hocam.Buyuk abdestimi yaparken kan akti baya.makatimi kontrol ettigimde hicbir sekilde bi şişkinlik veya yumurta tarzinda birsey gelmedi elime. Bu şekilde de doktora gitsem muayene yine makattan mi olir biraz tedirginim muayene konusunda bir ay once de böyle olmuştu sonra bi daha akmadi.bugun tekrar aynısı olunca korktum. Karnimdada aşırı ağrı saplaniyo

  Yanıtla
 38. Anonim

  Iyi gunler hocam. Buyuk abdestimi yaparken kan akti baya ama makatimi kontrol ettigimde hicbir sekilde bi sisme yada yumurta tarzinda birsey gelmedi. Ayni kanama bir ay once de gelmisti simdi de geldi sizce ne yapmaliyim basur mu diye baktığımda bisey yok. Muayene ye gidicem ama nasıl yapacaklar diye biraz tereddutluyum ne yapmalıyım

  Yanıtla
 39. hatice

  Büyük abdestimi yaptiktan sonra ağrı oluyor bazen genel cerraha gittim ama bir fitil verdi fitili kullanınca sanki makatimdam birşeyler boşaldı sümüksü gibi bişi kasintida oluyordu bazen ağrı da oluyordu filmim debişi cikmadi ne olabilir acaba kolonoskopi yaptırmama gerek varmi acaba teşekkürler başka doktora gidebilirmiyim yada onerebileceginiz bir bronş varmi

  Yanıtla
 40. ömer

  Her tuvalete ciktiğımda aşırı kanama oluyo fıskırır bazen doktora gitim catlak var dedi ama benim bildiğim catalak bu tarz kanama olmaz bide makata bi mem var bu 12yil oldu büyümüyor hep ayni duruyo kendiliginde iceri cekiliyo her hangi bi ağrım da olmuyo ne yapman lazim simdiden teskur ..

  Yanıtla
 41. ARHEZ 55

  merhabalar ben zuzun bı suredır kabızlık cekıyorum yanı normalde yapıyorum fakat kabızlık hep tekrarlıyor tuvalete bır hafta cıkmadıgım oluyor cıkarkende cok zorlanıyorum ve kanamam oluyor suanda kanamm devam edıyor ıc camasırıma bulasmasından anladım fekan cok korkuyorum doktura gıtmekten utanıyorumda.. ve kotu bırsey cıkacak krkusuda var.. genellıkle tuvaletımı tavsanların dıskısı gıbı yapıyorum kesılerınkı gıbı ama bazen oluyor cok zorlanıyorum ve buda ıskencelı oluyor benım ıcın doktora gıttım fakultede fakat kanda bırsey cıkmadı kamera salacaklarını soyledıler fakultede bır dojktor ve gerısı asıstanlardan olustugu ıcın ordan hızlıca kactım olay bu benım sımdı ne yapmam lazım…

  Yanıtla
 42. Fsunvu

  Merhabalar 32 yaşındayım 4 ay önce 2.doğumumu yaptım normal yolla son 1 aydır gaitada kan oluyo yanma yok kabızlık yok herhangi bir acıda olmuyor gaz çok oluyo ama sancısız oda yırtılma mi yoksa başka biseymi hangi bölüme gitmeliyim

  Yanıtla
 43. hakan

  Kaka yaparken ve yaptıktan sonra damla damla ama çok fazla kan geliyor ağrı sızı yok kabızlık yok basur hemoreit yok nedendir bu kanamalar

  Yanıtla
 44. Adem şahin

  İyi akşamlar bugun kola içerken birden hıçkırık tuttu beni sanki gogsum yırtıldı sıcak bastı terledim nefes alamadım baş ağrısı ve halsizlik oldu bende bir müddet sonra tuvalete gittim kapkara kan geliyordu neden olmuş olabilir acil yardimmmm

  Yanıtla
 45. ceyda

  Ben adet olamiyorum bir aydır ve ağrı cekiyorum hemde çok ama WC ye gttigimde diskimi yaptigimda kan geliyo adet kanı sanıyorum ama makatimi sildigimde geliyomus ne yapmalıyım bilmiyorum

  Yanıtla
 46. ahmet

  merhabalar ben ahmet 39 yaşında bir beyim büyük abdesttimden iki gündür açık renkte kan geliyor sebebini ögrenebilirmiyim teşekür ederim.

  Yanıtla
 47. ahmet

  merhabalar 39 yaşında bir beyim iki gündür büyük apdesttimden kan geliyor açık renkte sebebi ne olabilir ögrenebilirmiyim teşekür edrim.

  Yanıtla
 48. hulya sezgin

  Esimin onbes yirmi gundur majatdan kanamasi vardi ve biz doktora gitdik kolonoskopi cekildik sonucunu doktora daha gosteremedik cok endiseliyim lutfen bana sonucun ne oldugunu soylermisiniz sonuc şu bulgu..çekum çıkan kolon hepatik fleksura transvers kolon splenik fleksura inen kolon sigmoid kolon ve rektum mukoza ve lumen yapisi normal anal kanal mukoza ve lumen yapisi normal lutfen cevap verirseniz cok sevinirim

  Yanıtla
 49. elif cam

  Merhaba bende bir yıldır makatta kaşıntı ve o bölge genelde ıslak akıntı vardı ve bugün peçedede kan gördüm ne yapmam gerek

  Yanıtla
 50. Beyza t.

  Bir yıldan daha uzun bir süredir makattan taze kanamalar oluyor ama zaman zaman duruyor ağrı acı hiç yok ama kanamalar bazen çok fazla çatlak olduğunu düşünüyorum ama doktora gitmeye cekiniyorum

  Yanıtla
 51. Esra

  Benimde bu sıkıntim var.buyük tuvaletimi yaparken kan geliyor ve ucunda ufak bir meme var.ve kilo alamiyorum cok yememe ragmen.aci yedigim zaman zorlaniyorum.ve 1 yildir boyle doktora gitmedim.

  Yanıtla
 52. K.D

  Merhaba 13 yaşlarında bir kuzenim var erkek lavaboya gittiğinde ilk kez makatindan kan aktı bunun sebebi nedir ?

  Yanıtla
 53. Şahin

  Merhaba 18 yaşındayım büyük abdestmi yaptığımda kan akıyor doktor dışında önereceğiniz bişey varmı ilaç gibi lütfen yardımcı olun

  Yanıtla
 54. Murat

  Bademcik ameliyatı geçirdim.dr bana volteren fitil verdi yutkunmayacağımı bildiği için. Ben bu fitili kullanırken makattan kan geldiğini gördüm bunun sebebini öğrene bilirmiyim.

  Yanıtla
 55. Derya

  Merhaba. 32 Yaşında bir kadınım. Yaklaşık 5-6 gün önce büyük tuvaletimi yaparken kendimi biraz fazla zorladım ve o günden beri de büyük tuvalete her çıkışımda bazen sadece 1 bazen de birkaç damla kan görüyorum. Ergenlik yıllarımda çok kabız olurdum ama en az 10 senedir hiçbir sorunum yoktu. Yalnız şu aralar normale göre biraz fazla kuru beslendiğim ve hareketsiz olduğum bir dönem geçirmekteyim. Aceba bu kanamalı durum geçici bir şey midir (zorlamaya bağlı), ya da doktor muayenesi için ne kadar süre beklenmelidir? Bir kadın olarak muayene düşüncesi çok sıkıntı verici haliyle ben de geçici bir şeydir düşüncesiyle biraz kaçınıyorum. Şimdiden çok teşekkürler.

  Yanıtla
 56. Tülay

  Makatımda sürekli bir huzursuzluk ve kramp gibi bir ağrı oluyor.O kramp esnasında ayak bileğinde ağrı giriyor.İç basurum var iç basur bu şikayetleri yapar mı Makattaki ağrı bazen uyluğun arka kısmına kadar vuruyor. Kolon grafisi çekildi spastik kolon dediler acaba sorun gerçekten spastik kolon mudur?

  Yanıtla
 57. hakan

  selam. 21 yaşındayım. yaklaşık 1 ay önce büyük abdestimi yaparken sanki camla kesiliyormuş gibi şiddetli bir ağrı hissettim ve tuvalet kağıdında ince bir çizgi halinde açık kırmızı renkte kan gördüm. bundan birkaç saat sonra ağrım geçti. ve bu olayı bugün 4.sefer olarak yaşadım. ağrı çok yok ancak kanama aynı şekilde var. sizce geçer mi bu kanamalar? yoksa hemen bir doktora mı başvurmalıyım?

  Yanıtla
 58. hakan

  iyi günler hocam. yaklaşık bir ay önce büyük abdestimi yaparken sanki camla kesiliyormuş gibi şiddetli bir ağrı hissettim ve tuvalet kağıdında çizik şeklinde açık kırmızı kan gördüm. bundan sonra ağrı birkaç saat içinde geçti. ve bu olayı bugün 4.sefer olarak yaşadım. ağrı daha az ama kanama aynı şekilde var. bu durum geçer mi? sizce hemen genel cerrahiye mi başvurmalıyım?

  Yanıtla
 59. Feyyaz

  Mrb ben büyük abdestimi yaptığım zaman kan Geliyor ve cok acı veriyor yara gibi bir şey var sanırım büyük abdeste gitmek bile istemiyorum

  Yanıtla
 60. ali

  Büyük abdesti mi taparken kan geliyor nedeni ne olabilir ve gaz sıkışma si meydana geliyor bunun icn ne yapmalıyım ?

  Yanıtla
  1. admin Yazar

   Ali,
   Kan gelmesi ev gaz sıkışmalarının da meydana gelmesi, sende büyük ihtimalle bir kabızlığın olduğunun göstergesi. Kabızlık için tedavi alman gerekir. Rahatlarsan, bu sorunların nedeni kabızlıktır denebilir. Yoksa bir doktora görünmen gerekir.

   Yanıtla
   1. Hacı

    Meraba
    Ben 18 yaşındayım Makatimda herhangi bir zorlanma yok geçen hafta ilk defa kan gördüm aynı şey bugünde oldu sorun neyden kaynaklanıyor ?

    Yanıtla
  2. Teyze

   Yeğenim 11 yaşında ve bugün dışkısından kan gelmiş doktor a gitmişler ancak bir tanı koymamış kanaması hala devam ediyor azar azar

   Yanıtla
 61. Melike

  Selam ben ikinci doğumumu yaptım hastaneye yattığım gün lağma verdiler yaptım ve makattan kan boşaldı doğumdan beri kalçamın üzerine oturamıyorum kuyruk sokumumdaki kemiğim ağrıyor şimdi kırk üç gün oldu doğum yapalı büyük abdestimi yapınca yine aynı şekilde kan boşaldı bunun nedenini merak ediyorum doktora gitmelimiyim

  Yanıtla
  1. admin Yazar

   Melike, geçmiş olsun.
   Muhtemelen lavman yapılırken barsaklarına zarar verilmiş gibi duruyor. Lavman sonrası kan gelmesi bana bunu düşündürüyor. Sonrasında da devam etmesi, o bölgede bir hasardan kaynaklanıyor olabilir. Bir genel cerraha gitmende fayda var.

   Yanıtla
  1. sema

   Makatta meme ucu gibi çıkınca oluşuyor. Tam emin olmasamda sanki çok az kan geliyor.ne olabilir

   Yanıtla
 62. Hanife

  Merhaba yeni doğum yapalı 2 ay oldu tuvalete gitdiğimde popamda meme ucu gibi bişey var ve her buyuk abdestimi yaptığımda oradan kan gelio çok korkuyorumm ne önerirsin ne iyi gelir

  Yanıtla
  1. admin Yazar

   Hanife geçmiş olsun.
   Eğer eline meme ucu gibi bir şey geliyorsa, bu büyük olasılıkla dış hemoroid dediğimiz hastalıktır. Bir genel cerraha görünmen ve bunun için tedavi görmen gerekebilir.

   Yanıtla
  1. admin Yazar

   Merve, makatta kaşıntı ve yanma; parazitlere ya da bakteriyel enfeksiyonlara bağlı oluşabilir. Bir pediatriste götürmende fayda var çocuğu.

   Yanıtla
 63. ayse

  Meraba ben iki sene önce makattan kan gelmesi ve kasık ağrısı için hastahaneye gittim ve cok sayıda kist var dedi doğum kontrol hapı verdi gönderdi. Hapi kullanmadim. Ondan sonraki seneler devam etti kanama. Ve bu aralar daha fazla. Idrarimi yaptiktan klozete baktgm zaman suyun renginin cok daha koyu kırmızı olduğunu gördüm ve bu aralar kasıklarımda ağrı var. Sizce ne olabilir ne yapmalıyım.

  Yanıtla
  1. admin Yazar

   Ayşe sana cevap vermek istemiyorum.
   Doktora gidiyorsun da neden verdiği ilaçları kullanmadın?!! Tedavini olmazsan, hastalığın ilerlemesi kaçınılmaz maalesef. Hemen tekrar doktoruna gitmen lazım.

   Yanıtla
 64. Kemal Küçük

  Merhabalar Benim 9 yaşında bir kızım küçüklüğünden beri kabızlık problemi var 3-4 gunde bir tuvalete çıkıyor ancak en son cumartesi akşamı tuvalete çıktı kaka yaparken biraz kan geldi biz zorlanmadan dolayı anüste çatlak olabilir diye düşündük herhangi bir doktora falan da götürmedik. Cumartesinden bugüne kadar tuvalete çıkmadı.Ancak bugün yani 4 gün geçti ve (çarşamba) günü tuvalete birazda bizim zorlamamızla çıktı zar zor kaka yaparken yine kan geldi. Yalnız gelen kan açık kırmızıydı yani taze kandı.Kızım için endişeleniyorum bunun nedeni sizce nedir yardımcı olabilirmisiniz.Şimdiden teşekkür ediyorum.

  Yanıtla
 65. Zeynep..

  Iyi günler..basur sebebiyle makattan gelen kanda Mikrop var midır? Başka bulaşıcı hastaliklara sebep olur mu?aile

  Yanıtla
 66. Nurcan

  Büyük tuvaletini yaparken. Peçeteye kan geliyor acaba sıkıntı yayaparımne yapmam lazım

  Yanıtla
 67. mert

  Merhaba ben 14 yaşındayım 2 hafta önce makattan kan geldi bidaha olmadı ardından dün kan geldi ve bu sabah yaptığımda yine kan geldi ne yapmalıyım ? (2hafta önce acılı bir şey yemiştin dünde acı yediğimde oldu)

  Yanıtla
 68. Osman

  Benim 1.5 yaşında erkek çocuğum var bazen kakasını yapmakta zorlanıyor kanıyor makatı yapinca rahatlıyor ne yapmamız lazım hangi doktora gitmemiz lazım yardımcı olursanız çok sevinirim.teşekkürler

  Yanıtla
 69. Huseyin

  Ben 19 yasindayim makattan ara ara kan geliyor abdestimi yapmakda zorlaniyorum ama kan geldiginde kan gelmedigi zman rahat yapiyorum bu nedir ?

  Yanıtla
 70. Esra

  Merhaba, iki ay önce normal dogum yaptim kabiz degilim ama kan geliyor cok az sislik var sadece çatlak olabilir mi ?

  Yanıtla
  1. musa

   hocam kolaygelsin büyük idrarımı bazen yanmayla birlikte hafif kan geliyor bazen öyle oluyorki hiç zorlanmıyorum yemek yada acı bir şeyle alakası varmı

   Yanıtla
 71. Filiz

  Kizim buyuktuvaletini yaptigin da silinirken epeyi kan oluyo kagit bazen kabiz oluyo zorlama dan olabilir diyorum bazen normalde bile kan geliyo daha 9 yasinda neyspmaliyim tesekkurler.

  Yanıtla
 72. Ramazan

  Daha önce bişi yoktu susam tost baharat yediğimde oluyordu şimdi iki gündür tekrardan başladı bn genede tedbir amaçlı mayalı yiyeceklerden uzak durmaya başladım süt ve ayran içiyorum sizce kaçgün devam ederki

  Yanıtla
 73. eylül

  mrb ben 25 yaşındayım herzaman olmasada kabızlık problemi yaşarım. dün kabızlık sıkıntısı yaşadığım bir gündü ve dışkımadan kan geldi. ilk defa böyle bir şey oldu endişelendim

  Yanıtla
 74. Ahmet..

  Merhaba 28 yaşındayım büyük abdestim geldi sandim tuvalete gittigimde kan boşaldı yaklasik yarim su bardağı kadar vardir kabizligim falan yok bazen yanma oluyor bide ince bi sizi kuyruk sokumuma dogru 1 ay önce oldu bu doktora da gitmedim sürekli oturarak calisiyorum isten vakit bulamiyorum sizce bu neden kaynaklanmis olabilir

  Yanıtla
 75. Feyza Akdeniz

  Hastamın bezinde makattan geldiğini düşündüğüm pelte ile karışık kırmızı kan var bir çay bardağı kadar olduğunu düşünüyorum. sebebi ne olabilir. öncesinde uzu süreli kabızlıkları vardı, geçen hafta 10 süren isali bitti. bütün bunlar ne anlama gelir.

  Yanıtla
 76. Bülent

  41 yaşındayım makattan ilk kan gelmesi 2 yıl önce oldu 3 defa oldu 2 yıl sonra yine tekrarladı 2 gündür yine oluyor siyah kırmızı ve pıhtılaşmış şehkilde nedendir acaba

  Yanıtla
 77. gulsen

  İyi akşamlar kızım 8 yasında 2 günden belli makatindan kan geliyor ilk gün çok önemsemedi ama bugün yine geldi ve dunkunden biraz daha fazlaydı rengi kırmızı açık renk kabız oluyor ama sıklıkla değil bugünde çok kabız değil ama ara sıra acı tüketiyo bunun nedeni ne olabilir tesekur ederim.

  Yanıtla
 78. melis

  mrb bundan bi ay önce tuvalet kağıdında bir iki damla küçük kan gördüm bi kaç sefer önemsemedim büyük abdestimi yaptım zamanda makkatmda agrı olmuştu. 1 sonrada şimdikte makatımda büyük abdestimi yapmadım halde kan geldi çok az miktarda ama agrı yoktur yani sizce neden ya bn korkuyorumm kanser riskimi war 😮 :((((((

  Yanıtla
 79. Nur

  Merhaba ben 18 yaşındayım makatımdan büyük abdestimi yaparken çok miktarda koyu kırmızı kan geliyor bu durum yaklaşık 3-4 sene önceden beri devam ediyor bazen kesiliyor bazen de kesilmeden aylarca devam ediyor büyük abdestimden sonra da halsizlik hissediyorum sizce bu durum neyden kaynaklanmaktadır?

  Yanıtla
 80. Nurdan taş

  8 yaşında oğlum var kaka yaparken kan geliyor 2 yaşında kabızlık problemi başladı şuan kabızlık yok ama kaka yapınca kan geliyor ve karnında ağrı oluyor doktora çok götürdüm göbek altı lef bezinde büyüme var demistiler en son popoda çatlak var dediler kesin tanı konulmadı neyapabilirim hangi bölüme götürebilirim acaba

  Yanıtla
 81. Ayse koyu

  Merhaba. Ben buyuk abdestimi yaptiktan sonra kan geliyor. Eskiden bir damla seklinde gelmisti.simdi ise artti. Kan pıhtısıda gelmekte. Gun boyunca o kanama az olsada devam ediyor. Sizce problemim nedir

  Yanıtla
 82. saliha

  10 gundur büyük tuvalet sırasında kan gelıyor hemoroid veya basur problemım yok gerıye kanser kalıyor benım bılmediğim başka bır hastalık varmı kanamaya sebep olacak teşekkür ederim

  Yanıtla
 83. Murat

  Hocam şikayetler hemen hemen aynı okuyorum da bendeki sorun büyük abtestimi yaptigimda yanma ve 1 haftadır hafif kanama var buaralarda popomun üstüne oturamiyorum ama sarkan meme ucu yok eminim fazla zorlanmakta makat dışarı çıkıyor 10 yaşından beri hiç Dr gitmedim bu sikayetimden dolayı eee birazda utangaçlık var diyebilirim napmamlazim çatlak olma olasılığı varmıdır kirem kullanmalı miyim sizce bilgilendirir Şeniz sevinirim saygılar

  Yanıtla
 84. Murat

  Hocam slm 35 yaşındayım çocukluğumdan beri benim makatim zorlanmakta dışarı çıkıyor bunu anneme zamanında söyledim Dr gitmem konusunda beni defalarca uyardı ve halada uyarmaya devam ediyor aydınlatıcı cevaplariniz için tesekkur ederim detaylarını yazmissiniz ama biz insanlar mahrem diye gitmiyoruz utandigim için diyeyim doğrusu bu. 1 haftadır büyük abtestime çıktığımda diski çıkarken biryey takılıyor hafif yanma oluyor ama hocam kabızlık gibi bi sorunum yok genelde hep ishal yanı sıvı diskimi yapıyorum azda olsa kanama oluyor 1 haftadır öncesinde birseyim yoktu acı biber yedikten sonra oldu diye düşünüyorum yapılıyorsa olabilirim ama dediğim gibi makatim 10 yaşından beri zorlandigim için dışarı çıkıyor vereceğiniz cevap için şimdiden tesekkur ediyorum ve saygılarımı sunuyor

  Yanıtla
 85. Muhsin

  Esim 2 ay once sezeryan dogum yapti .bu sabah tuvaletini (büyük) yaptiktan sonra parlak renkte kan geldi . Bunun nedeni nedr.ne yapmam gerekiyo

  Yanıtla
 86. Faik

  İkigündür büyük tualetimi yaparken makattan kan geliyor ve middem yanması oluyor bu neden olmakta ve ne yapmam gerekiyor

  Yanıtla
 87. cansu

  ben 16 yaşındayım sürekli makattan çok fazlasınca kan geliyor doktora gitmedim ve ailemede bildirmedim hala ayyy ben napcam yaaa 🙁

  Yanıtla
 88. Vahdettin akbaba

  Bir ay önce dışkı yaparken çok kan geldi sonra kesildi ve tekrar dışkı yaparken kan gördüm ve gece uyurken çamaşırım kan olmuş korktum ve utandım kımseye de söylemedim ne yapmalıyım

  Yanıtla
 89. belgin dikyer

  Merhaba ben belgin üç ay önce doğum yaptım dogumdan sonra makatimda yırtık oldugunu öğrendim şimdi fitil ve krem kollaniyorum birkaç gündür ağrılar ım kesilmiş ama büyük tuveletimi yaparken hala zorlaniyorum bugün ise durup dururken makatimdan kan akmaya bağışladi ağrım da yok ne yapmam lazım korkuyorum

  Yanıtla
 90. Zuhal

  Merhaba oğlum 7 yasinda 4 gun once ishalle birlikte acik renkli kan geldi birkac gun olmadi ishali gecti ama azda olsa kanama yine oldu ciddi birseymidir

  Yanıtla
 91. hakan

  Ben büyük tuvaletinde 2 günde 4 günde bir zorlanarakyapiyomve çok az bir kan bilasik ligini görüyorum ne yapmalıyım öneriniz ne

  Yanıtla
 92. awamsaha

  Yegenim 2 yasinda. Bir süredir büyük tuvaletini yaparken gelecegini anladigi an! Bir o tarafa bir bu tarafa kosup duruyo ve en sonunda yaptiktan sonrada kan tet icinde kaliyo. Bi kac gündür kanli bir sekilde geliyor kanin rengi taze kirmizi!. Ve kakasi sert olmadigi halde yarasi marasi olmadigi halde neden bu kadar aci cekiyor bu cocuk? Cevabiniz icin simdiden cok tesekkürler

  Yanıtla
 93. yilmazkodalbas

  Bir aydır karın ağrısı ve ishal var bazen ikininca gaitada kırmızısı bir görüntü oluyor

  Yanıtla
 94. Cansu

  Bir bcuk yildir oynayan beze gibi siskinlikler var makat bolgesinde.Aci yedikten sonra ozellikle cok kanamali diski oluyor.diskiya bulasik halde kirmizi renkli. Yururken bazen sisliklerim cikiyor bazen iniyor.aci yedigimde sislik olup beni rahatsiz etmiyor agrimda yol cok fazla.diski esnasinda hafif batma bulasmis sekilde yada sonradan peceteye kan bulasiyor.yasim 21 sizce hemoroid mi baska bir rahatsizlik olabilirmi tesekkurler

  Yanıtla
 95. gulcan

  ıkı defa makattan bır avuc kadat kan geldı hemoroid tım var.ama farkında olmadan seri damlalar halınde pıhtılaşma gıbı kanama .ağrı olmuyor.

  Yanıtla
 96. Anonim

  Bı haftadır makıtımdan pıhtı şeklinde kan akıyo baya kan kaybım oldu ne yapmalıyım şimdiden tşk ederim

  Yanıtla
 97. mehmet mehmet

  dışkılamadan sonra makattan kan geldi 42 yaşındayım erkek
  hangi doktora başvurmalıym
  panikteyim kötü biir şey çıkar mı

  Yanıtla
 98. Buse korkmaz

  Her tuvaletimi yaptigimda nadiren gelmesede genellikle pembe renkte sivi geliyor. Tuvaletimi yaparken zorlanmiyorum ancak kan beni sasirtiyor. Bazi sabahlarda ayni miktarda burnumdan geliyor peceteye silerken. Bu iki durumun alakasi var midir? Ciddi bir sorun yaratir mi?

  Yanıtla
 99. Ben gulperi senel

  Benim makattan diski sonrası kan geliyor vemayasil yanimemede var bana ne onerirsiniz

  Yanıtla
 100. Yüksel uluhatun

  Büyük abdestden sonra yıkayip ondan sonra kanama oluyor durularken tahrismi oluyor acaba tuvalet sırasın da sıkıntı yok bazen az bazen çok oluyor arkama tuvalet kağıdı koyuyorum bazen usdum kirlenmesine diye tabi her zaman değil çok teşekürler

  Yanıtla
 101. Anonim

  Iyi aksamlar makattan sanki ozel gunumdeymisim gibii bi kanama oldu baya bi kan geldi hic agri hissetmedim ilk defa oldu ciddi bi sorun teskil ederimi

  Yanıtla
 102. Seven

  Büyük abdestimi yaptığımda kan geliyor ama. Kan lavabobodan çıktıgım halde devam efiyor bu neden kaynaklanır

  Yanıtla
 103. Nur

  Merhaba ben 25 yasinda bi bayan im kilom 78 idi ve trigliserit im 268 cikti bunun icin diyet yapiyorum yagi az tukettigimden midir nedir kabiz lik var ve buyuk abdestimi yaparken tam diski disari atilir ken kesik gibi bi his kesiliyo gibi oluo ve kanio parlak kirmizi renkte bu durum icin ne onerir siniz

  Yanıtla
 104. sezer

  MERHABA BEN YILLARDIR kabızlık sorunu yaşıyorum ve arada karın ağrısı oluyo ve hep 4-5 günde bir tuvalete gidiyorum son 6 ayda 3 kez tuvaletimi yaparken kan geldi ne olabilir acıklarsanız sevinirim ???

  Yanıtla
 105. ela

  karnım çok şişkin gibi lavaboya çıkınca sadece kan pıhtılaşması oluyor yoğun şekilde ne yapmalıyım

  Yanıtla
 106. ela

  slm 2 aydır makattan kan geliyor ve çok yoğun karnımda sürekli gaz hissi yaşıyorum geceleri kabızlıkda var ne yapmalıyım

  Yanıtla
 107. Sezer

  Ben 22 yaşındaym ve yıllardır kabızlık problemi yaşıyorum 4-5 günde bir tuvaletimi yapıyorum ve son 5 ayda 3. Kez dıçkıdan sonra az bi kanama oldu sizce nedir ne yapmaliyim açiklarsaniz sevinirim ?

  Yanıtla
 108. ibrahim

  Merhaba ben tuvaletimi yaparken kan geldi ve kanla beraber bir parça et düştüğünü gördüm çok enseliyim beni bu konuda neler yapmamı tavsiye ediyorsunuz şimdiden teşekür ederim

  Yanıtla
 109. Ahmet

  Merhaba; bir yıl önce Longo Stapler yöntemiyle 3.derece hemoroid ameliyatı oldum. Ameliyattan hemen sonra aşırı yanma şikayetim başladı. 25 gün sürdü. Bu arada makatın hemen giriş kısmında bir şişlik oluştu. Kontrollerden 4 ay sonra tekrar kolonoskopi yapıldı. Bu defada makat sarkması oluştuğu ve tekrar ameliyat olmam söylendi. Ameliyatı erteledim. Son bir haftadır. Dışkılama esnasında neredeyse ince bir fışkırma şeklinde kanama başladı. Dışkılamanın sonuna doğru damlama şeklinde olup sonradan duruyor. Temizliği yaptıktan sonra elimle çıkan kısmı içeriye itip kalkıyorum. Kabızlığım yok. Ne önerirsiniz. Şimdiden teşekkürler.

  Yanıtla
 110. Ömer

  İki uç aydır makat bölgemde kasıntı vardı ayda 1 haftada kanama olup geviyordu.lakin son 1 haftadır büyük tuvaletimden cok kan geliyor damla damla ve cok ta Ağrı’m oluyor

  Yanıtla
 111. serkan o

  hocam büyük abdestimi yaptığımda ıkındığımda kan geliyor kan sade şeffaf şekilde abdestle karışık gelniyor
  ne yapmam gerek

  Yanıtla
 112. emre

  benim sorunum başlayalı 2 ayı geçmiştir ilk başlarda büyük abdestimi yaparken acı hissediyordum yaklaşık 1 ay geçtikten sonrada büyük abdestimi yaptıktan sonra kan gelmeye başladı dışında meme gibi bişey yok içerden dışarıyada bişey gelmiyo doktorada çekingen birisi olduğum yüzünden doktorada gitmek istemiyorum her hangi bir ilaç alarak düzeltemezmiyim

  Yanıtla
 113. Aydın

  Abi merhaba bendeki kan ise katı halde geliyor ama sadece 1 kere geldi bunun sonucu ne olabilir jastaneye gitmek istemiyorum acil bir hastalik mi bu ameiyat olma gerektirir mi lutfen abi

  Yanıtla
 114. Murat Emre

  Ben Tuvalete girdiğimde normal olarak büyük tuvaletimi yapıyorum peçete ile temizlerken galiba biraz bastiriyorum çok ufak kanlar gözüküyor peçetede yaşım 13 peçeteyi bastirdigimdanmi oluyor ?

  Yanıtla
 115. Fatma Eyigün

  İshalle birlikte dışkı kanlıydı çok şiddetli karın ağrısı vardı laktoz alerjisi olduğumu düşünüyorum ama ilk kez kanlı dışkılama oldu ve karnım halen ağrıyor nedeni ne olabilir teşekkürler

  Yanıtla
 116. Mehmet

  Hocam yaklaşık 1 aydır çok az az geliyordu kan fakat son 2-3 gündür baya fazla gelmeye başladı. Ve acimada yapiyo sizce ne olabilir tesekkurler.

  Yanıtla
 117. selma

  merhaba ilk kan geldiğinde regl oldum zannediyordum ped taktım sonrasında regl olmadığı mı fark ettim şimdi yani 3 günde yine kan geldi makat kısmında ufak bir şişlik var ama bu önceden de vardı bana zararı olmadığı düşünüyordum acaba onunla bir alakası var mı biraz mor gibi yani şişlik ve mor damar var gibi lütfen cevap verirseniz sevinirim

  Yanıtla
 118. Cenk çalışkan

  Merhabalar yaklasık 8 gün önce anal fissür ve hemoroid ameliyatı oldum. Hastaneye aşırı kan kaybetmem yüzündeb kalp carpıntısı ve yürüyeneyecek hale geldiğim için gittim. Ameliyat sonrasında kanama devam ediyor yeniden halsiz düşmeye başladım. Kolonoskopi, endoskopi,ultrason vs hepsi temiz cıktı. Makat içerisinde cok fazla hemoroid ve 5 ayrı yerden kanamam oldugunu söylendi. Çektiğim çile cabası:(

  Yanıtla
 119. mustafa

  Dışkı rengi siyah ve kabızlık çektim ve kabızlıktan sonra kan gelmeye başladı halsizlik ve karın ağrısı çok

  Yanıtla
 120. Ecrin

  İyi aksamlar 21 yasindayim bayanim makatta hafif bi batma hissi war we agri yada kasinti yok pecetyle hafif kan geliyo ama bu aksam acik renk kan az miktarda akti kendiliginden ne yapabilirim ???

  Yanıtla
 121. kumsal

  Hep büyük abdestimi(kabiz degil ama) yaptgmda kanıyo ama buyuk abdestim bittiginde kanamada bitiyo bu ne oluyor ?

  Yanıtla
 122. Gizli

  Geçen seneden beri 4 veya 5 oldu büyük tuvaletimi yaptıktan sonra, anüsten kanamam oluyor. Bu seferkinde kanamam uzun sürdü ve pıhtılaşmış kırmızı kan şeklindeydi. Ne yapmam gerekiyor

  Yanıtla
 123. berivan

  benim gastrit ülser ve midemde yara var ve ben 1 hafta süren ishaler yaşıyorum aynı zamnda kabızlıkta 1 ayarayla tekrar makkatan kan geldiğini gördüm acaba kanser miyim??? kabız olmadığım halde kan geldi….

  Yanıtla
 124. berivan

  ben 16 yaşındayım ve ülserim var ayrıca gastrit ve mide yaram da var 1 haftalık süren ishal ve kabızlığım oluyor şimdi de büyük abdesimde kan gördüm acaba neden oluyor ? kanser miyim yoksa??*

  Yanıtla
 125. Veli

  Annemin buyuk tuvaletini yaprken kan geliyodu bugun baktlar kamerayla kalın bagrsagnda kitle gbi bs vrms kanser bslngci olabilr dediler ltfn yrdmci olun tedavisi nsl gcr

  Yanıtla
  1. admin Yazar

   Veli,
   O parçanın patolojide incelenmesi gerekir. Onun sonucuna göre kitlenin iyi huylu mu kötü huylu mu olduğuna bakılarak karar verilir. Ona göre de tedaviniz başlanır…

   Yanıtla
 126. hasan

  kolay gelsin ben daha öncede yazdım ama cevap gelmedi bende daha önce basür vardı 4 yıl önce ameliyat oldum geçmiş di ayda bir kan gelir gecerdi ama 1 ay önce şiddetli agrılı şekilde şişkinlik oldu doktora gittim ilaç tedavisi falan derken ilthaplı şekilde kanama oldu rahatladım şimdi kanama devam ediyor önceden damlama şeklnde olurdu şimdi daha çok oluyor kabızlıgımda var bu beni çok rahatsız ediyor tuvalete çıkmakta da zorlanıyorum doktora gittim mr falan istedi yaptıramadım kaldı korkulu rüyam oldu neyapabilirim?

  Yanıtla ↓

  Yanıtla
 127. Ezel

  Ben yaklaşık 1-2 ay once doktora bole bu şikayet icin gittim bi şurup bi kac ilac fitil ve krem verdi ilaçlarımı kullandım bi ara durdu simdi tekrar başladı bu neyin belirtileri doktora gidersem yapacagı sey nedir?

  Yanıtla
 128. izzet

  Meraba Benim oglum bes yasinda surekli kabiz oluyo birgun iyi bi hafda kabiz son bi hafdadirda kakasini yaparken kirmizi kan bulasiyo kakasina AMA cok az bulasiyo

  Yanıtla
 129. izzet

  Merhaba Benim oglum 5 yasinda ye surekli kabiz oluyo birgun iyi bir hafda kabiz ve san birkac keredir kakasini yaparken az bisey kirmizi kan bulasiyo kakasina neden olabilirbu

  Yanıtla
 130. izzet coskun

  Benim oglum 5 yasinda be oglum bigun iyi ucgun kabiz oluyor son bir hafdadirda kakasini yaparken kizmizi kan geliyo kakasiyla sadece kabiz agrisiolmuyo bu kan eden olabilir

  Yanıtla
 131. izzet coskun

  Benim oglum 4.5 yasinda ve bigun iyi ucgun kabiz ve pislini yaparken son bi hafdadir hafif bir sekilde kirmizi kan bulasiyo pisline neden ola bilir ve asiri kuru pisli

  Yanıtla
 132. omer

  Makamından ara sıra kan geliyor 1 2 damla yada peceteye bulamıyor safra kesesi amaliyatından sonra oldu ne yapmalıyım

  Yanıtla
 133. Mustafa-

  Bende yaklaşık 20 gündür makattan 8/10 damla kan geliyor her zaman olmuyor baze küçük abdesti yaparken kendiliğinden damlıyor bazen büyük abdestle beraber damlıyor bazende hiç damlamıyor 2seferde iç çamaşırıma damlamış akşam çamaşırımı çıkarınca farkettim bu arada ilk kanama kabızlıkla başladı o günden beride hiç kabız olmadım günde iki seferde büyük abdese çıkarım sebebi nedir

  Yanıtla
 134. Sercan

  Merhaba 18 yasındayım yaklasık 1 yıl önce kabızlıktan dolayı ufak bir catlak olmustu popomda doktora gittim krem gibi bir sey verdi banyodan sonra sür dedi sürdüm ve gecti fakat simdi yine aynı sekilde oldu yine aynı kremimi sürücem ?

  Yanıtla
 135. hasta

  acı pul biberi yemekler içinde yedikten sonra büyük abdesten kanama geliyor.bunun tedavisi nedir doğal yolla

  Yanıtla
 136. Zeynep yılmaz

  Ben 18 yaşında bir kizim ilişliye hic girmedim ic dudaklarının üst kısmına barmakla vurarak sert bir sekilde yapmadım zevk alıyodum bunu surekli yapıyodum ama gecen gün biraz kan geldi kizlik zarıma birsey olmusmudur

  Yanıtla
 137. hüsna

  Merhaba. Bn buyuk tuvaletime hergun duzenli cikarim birkeresinde 2 gun cikmadim ondan sonra ciktigimda kan geldi ama sadece 2 ,3 damla bu gun aralikli bir kac kez tekrarlandi dikkat ettim dıskıdan sonra geliyor bunun sebebi ne olabilir?

  Yanıtla
 138. Mustafa

  6 ay önce Tuvaletini yaptik dan sonra peceteye az kan geldi bede 2 ay önce oldu birde dün oldu kabizlikda var nedir soylermisiniz

  Yanıtla
 139. s atasoy

  Dogumdan sonra tuvaletimi yaparken hem aciyor hem de kaniyor peceteye sildigimde kan geliyor ne yapmaliyim

  Yanıtla
 140. Fatoş

  Bizden sonra sorulan sorulara cevap veriyosunuz da neden bizim sorulari es gectiniz merak icerisindeyim sayin bay admin

  Yanıtla
 141. ysn

  Slm yaziyi okudum da benim sorunuda soyle bende tuvalette buyuk abdestimi yaptiktan sonra kan oluyor basladigi 1 hafta olmadi kabizlikla sorunum yok 2-3 gunde wc ye gidiyorum ama dedigim gibi tuvaletimi yaptiktan sonra kan oluyor sadece nedeni ne olabilir ?

  Yanıtla
 142. özgür

  Merhabalar.Yaklaşık bir yılı aşkın bel tedavisi görüyordum enson iki ay önce amelyat oldum.uzun süredr hareket fazla yapmıyorum bu yüzden sıksık kabuz oluyorum.ameliyatımdan onbeş gün sonra kadar tuvalette fazla zorladım makat girişi tahriş oldu ve taze kan geldi çok az.bu iki ay içinde iki kez tekrarladı.makat ağzımı tahriş olmuştur szce

  Yanıtla

Bir Cevap Yazın

Aşağıdaki yorum kısmına yorum ya da sorunuzu yazınız. En kısa sürede yanıt verilecektir.