Küme Tipi Baş Ağrısı Alternatif Tedavi (Bitkisel Tedavi)

Küme tipi baş ağrısı alternatif tedavi

Küme tipi baş ağrısı alternatif tedavi bitkisel tedavi

Küme tipi baş ağrısı, insanların başını en şiddetli derecede ağrıtan bir baş ağrısı tipidir. Küme tipi baş ağrısı alternatif tedavi (bitkisel tedavi) ise en çok aranan tedavi çeşididir. Küme baş ağrısı nasıl geçer? Kaç gün sürer? Kesin tedavisi var mıdır? Küme baş ağrısı alternatif tedavi seçenekleri nelerdir? Bitkisel tedavisi var mıdır? İlaç kullanmadan geçmesi mümkün müdür? Bu sorulara yanıt aramaya çalışacağız.

Tam olarak bitkisel tedavi olmasa bile, doğal yollardan olduğu için alternatif tedavi diyebiliriz.

(Bir tıpçı olarak bu yazıyı yazıyorum. Ben de bu ağrıyı yaşadığım için nasıl bir ağrı olduğunu çok iyi biliyorum. Kendi üniversitemde nöroloji profesörü hocamıza da bu konuyu danıştığımda, böyle bir şeyin mümkün olabileceğini söyledi. Bu konuya aşağıda açıklık getireceğim…)

Bir de sizlerden isteğim bu yöntemi bu tedavi şeklini deneyip, denemeyeceğinizi lütfen aşağıdan bize yorum olarak atınız. Ne kadar kişinin denediğini görmek açısından çok önemli.

Yani “İnsanların başını en çok ağrıtan hastalık nedir?” , “Başı en çok ağrıtan hastalık nedir?” sorusuna cevap olarak verilebilecek cevap: Küme tipi baş ağrısı’dır. Tıbbi adı ise cluster (kılastır) baş ağrıları olarak geçer.

Ve bu olayın en kötü yanı da, küme tipi baş ağrısı rahatsızlığının bilinen bir tedavisinin bulunmamasıdır. Yani hiçbir ilaç ya da ağrı kesici bu hastalığa derman olmamaktadır. Bu yüzden insanların, bu hastalığın alternatif tedavisi ya da bitkisel tedavi şeklini araştırması anormal karşılanmamalıdır.

Ancak bizim bu yazıyı yazmamızın da en büyük nedeni, çaresi olmayan bu hastalığa ÇARE OLABİLEN BİR ŞEYİ bulmuş olabilme ihtimalimizdir…

Yazımızda buna değineceğiz. Küme tipi baş ağrısını kesecek bir şey yok mu? Diyerek derman arayan arkadaşlarımıza yardımcı olmak istiyoruz. Modern tıbbi tedavilerden fayda göremeyip de alternatif arayan kişiler için neler önerilebilir?

Bu baş ağrısını biz de bir süre yaşadık ve sonrasında çözümünü bulunca da bunu hemen sizinle paylaşmak istedik!

KÜME TİPİ BAŞ AĞRISI ALTERNATİF TEDAVİ (BİTKİSEL TEDAVİ) yolu için yazının sonuna bakabilirsiniz! Tedavi yönteminden bahsetmeden önce, kısaca hastalığın genel özelliklerinden bahsetmek istiyorum.

Gözüm ve göz çevrem çok ağrıyor nedeni ne olabilir? Nedenlerinden biri, küme tipi baş ağrısı olabilir.

Küme tipi baş ağrısının özellikleri:

 • Küme tipi baş ağrısı, göz çevresinde başlar ve başa doğru ilerleyen bir yapı göstermektedir. Tek göz çevresinde başlar. Tipiktir.
 • Gözde küçülme, yaşarma, kızarıklık olabilir.
 • Belli bir dönem boyunca gerçekleşir. Yani atakların olduğu 2-3 ay olabilir. Sonraki aylar rahat olabilirsiniz.
 • Bu 2-3 ay rahatsızlandığınız dönemde, günlük olarak bir kaç (1-10 arası) atak geçirebilirsiniz.
 • Gün içerisinde geçirdiğiniz bu ağrılar, 15 dakikadan 3 saate kadar sürebilir.
 • Atak başlamadan önce, atağın geleceğini anlayabilirsiniz.
 • Atak geçtikten sonra tamamen iyi olursunuz ancak atağı geçirme dönemi çok ağrılı geçmektedir.
 • Hiçbir ağrı kesici, derdinize derman olmaz. Ağrı kesici kullanmanıza gerek yoktur.

Eğer küme tipi baş ağrısı teşhisi konmuşsa, şu an için tedavisinde kesin çözüm olabilecek bir ilaç bulunmamaktadır.

EĞER KÜME TİPİ BAŞ AĞRINIZ VARSA ALTERNATİF TEDAVİ OLARAK LÜTFEN ŞUNU DENEYİN: BAŞINIZIN AĞRIYACAĞINI HİSSETTİĞİNİZ ANDAN İTİBAREN “SAKIZ ÇİĞNEMEYE BAŞLAYIN!” 

EVET YANLIŞ DUYMADINIZ, SAKIZ ÇİĞNEMEK ATAKLARINIZIN GEÇMESİNİ SAĞLIYOR. SAKIZ ÇİĞNEDİĞİNİZ ZAMAN BU AĞRI GEÇMEKTEDİR!

KÜME TİPİ BAŞ AĞRISINA TEDAVİSİ OLARAK SİZE ÖNERİMİZ SAKIZ ÇİĞNEMENİZDİR! Bitkisel bir yöntem olmasa bile, sakız ilaçlardan daha doğal kabul edebiliriz.

Şekersiz falım sakızı ile deneyebilirsiniz. Benim denediğim sakız buydu. Başkaları ile de deneyebilirsiniz.

Küme tipi baş ağrılarımın sakız çiğneyerek geçtiğini ve rahatladığını söylediğim nöroloji profesörü hocam, bazı baş ağrısı tiplerinin tükürük salgısı ile azaldığını söyledi. Böyle olunca da sakız çiğneyerek, tükürük bezlerinin salgısını artırarak, daha fazla tükürük oluşumuna yol açtığı ve bunun da beni rahatlatmış olabileceğini dile getirdi. Bence konu araştırmaya değer bir konu… Bu konu ile ilgili ben de bir çalışma yapmak istiyorum… Belki alternatif bir tedavi yöntemini, bulmuş oluruz tıbbi olarak da.

Lütfen, küme tipi baş ağrısı için bu alternatif tedavi yöntemini uygulayın ve sonuçlarını bize aşağıdaki yorum bölümünden bildirin! Böylece çok daha fazla kişiye derman olabiliriz.

Böylelikle herkes bu doğal yöntemin işe yarayıp yaramadığını görmüş olsun.

Ayrıca bu sıkıntıyı yaşayan kişiler ile facebook üzerinden iletişim kurmak için şu sayfa ile irtibata geçebilirsiniz: https://www.facebook.com/Kumeagrisi

46 tane yorum var “Küme Tipi Baş Ağrısı Alternatif Tedavi (Bitkisel Tedavi)

 1. Uğur Koç

  maske ile oksijen alın arkadaşlar. maalesef tıp küme tipi baş ağrısının üzerinde hiç durmuyor desem yeri var. intihar ettiren ağrı diye geçiyor bir çok yerde ama buna rağmen tıp bu ağrıyı önemseyip araştırmıyor. her yıl aynı dönemde aynı saatte vuruyor sol şakağıma ve sok gözüme. yıllar önce bir doktor burundan alınan 3 kullanımlık bir ilaç vermişti. en şiddetli anında kullan bunu demişti ki kullandığım anda kesip attı ağrıyı ve 3 yıla yakın da tekrarlamadı. 2 liralık ilaçtı ama taş kafam ilacın adını hatırlamıyor! son iki yıldır ağrı geldiğinde acil servise koşup maske ile oksijen istiyorum. 10 dakikada gözümün önü açılıyor, burnum açılıyor ağrı yok oluyor kuş gibi hafifletiyor oksijen. acil doktorları iğne yapalım diyor istemiyorum. arkadaşlar bende çok etkili bu oksijen hatta eve küçük bir oksijen tüpü almayı bile düşünüyorum. deneyin derim. faydasını göreceğinize eminim.

  Yanıtla
 2. aykut

  norvask 10 mg günde 1 adet atak döneminde sürekli alınırsa atak dönemini ağrısız atlatırsınız. ilk 3 gün hafifler daha sonra kesilir.

  Yanıtla
 3. Cem07

  Tek çozum opiyat iceren ilaçlar bağımlılık riski var yazdırmak ayrı bir problem ama ağrıyı hiç birseyin kesemedigi kadar iyi kesiyor

  Yanıtla
 4. Cem07

  Arkadaşlar benim için en etkili yontem opiyat iceren ilaçlar dikkatli kullanırsanız bir sorun yaşamasınız kırmızı reçeteli olması ve bağımlılık riski olması tek sorun ağrıyı hiç bir şeyin kesemedigi kadar iyi kesiyor .şahsen denemedigim hiç bir yontem kalmadı hiç biri bir ise yaramıyor

  Yanıtla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.