Küme Tipi Baş Ağrısı Alternatif Tedavi (Bitkisel Tedavi)

Küme tipi baş ağrısı alternatif tedavi

Küme tipi baş ağrısı alternatif tedavi bitkisel tedavi

Küme tipi baş ağrısı, insanların başını en şiddetli derecede ağrıtan bir baş ağrısı tipidir. Küme tipi baş ağrısı alternatif tedavi (bitkisel tedavi) ise en çok aranan tedavi çeşididir. Küme baş ağrısı nasıl geçer? Kaç gün sürer? Kesin tedavisi var mıdır? Küme baş ağrısı alternatif tedavi seçenekleri nelerdir? Bitkisel tedavisi var mıdır? İlaç kullanmadan geçmesi mümkün müdür? Bu sorulara yanıt aramaya çalışacağız.

Tam olarak bitkisel tedavi olmasa bile, doğal yollardan olduğu için alternatif tedavi diyebiliriz.

(Bir tıpçı olarak bu yazıyı yazıyorum. Ben de bu ağrıyı yaşadığım için nasıl bir ağrı olduğunu çok iyi biliyorum. Kendi üniversitemde nöroloji profesörü hocamıza da bu konuyu danıştığımda, böyle bir şeyin mümkün olabileceğini söyledi. Bu konuya aşağıda açıklık getireceğim…)

Bir de sizlerden isteğim bu yöntemi bu tedavi şeklini deneyip, denemeyeceğinizi lütfen aşağıdan bize yorum olarak atınız. Ne kadar kişinin denediğini görmek açısından çok önemli.

Yani “İnsanların başını en çok ağrıtan hastalık nedir?” , “Başı en çok ağrıtan hastalık nedir?” sorusuna cevap olarak verilebilecek cevap: Küme tipi baş ağrısı’dır. Tıbbi adı ise cluster (kılastır) baş ağrıları olarak geçer.

Ve bu olayın en kötü yanı da, küme tipi baş ağrısı rahatsızlığının bilinen bir tedavisinin bulunmamasıdır. Yani hiçbir ilaç ya da ağrı kesici bu hastalığa derman olmamaktadır. Bu yüzden insanların, bu hastalığın alternatif tedavisi ya da bitkisel tedavi şeklini araştırması anormal karşılanmamalıdır.

Ancak bizim bu yazıyı yazmamızın da en büyük nedeni, çaresi olmayan bu hastalığa ÇARE OLABİLEN BİR ŞEYİ bulmuş olabilme ihtimalimizdir…

Yazımızda buna değineceğiz. Küme tipi baş ağrısını kesecek bir şey yok mu? Diyerek derman arayan arkadaşlarımıza yardımcı olmak istiyoruz. Modern tıbbi tedavilerden fayda göremeyip de alternatif arayan kişiler için neler önerilebilir?

Bu baş ağrısını biz de bir süre yaşadık ve sonrasında çözümünü bulunca da bunu hemen sizinle paylaşmak istedik!

KÜME TİPİ BAŞ AĞRISI ALTERNATİF TEDAVİ (BİTKİSEL TEDAVİ) yolu için yazının sonuna bakabilirsiniz! Tedavi yönteminden bahsetmeden önce, kısaca hastalığın genel özelliklerinden bahsetmek istiyorum.

Gözüm ve göz çevrem çok ağrıyor nedeni ne olabilir? Nedenlerinden biri, küme tipi baş ağrısı olabilir.

Küme tipi baş ağrısının özellikleri:

 • Küme tipi baş ağrısı, göz çevresinde başlar ve başa doğru ilerleyen bir yapı göstermektedir. Tek göz çevresinde başlar. Tipiktir.
 • Gözde küçülme, yaşarma, kızarıklık olabilir.
 • Belli bir dönem boyunca gerçekleşir. Yani atakların olduğu 2-3 ay olabilir. Sonraki aylar rahat olabilirsiniz.
 • Bu 2-3 ay rahatsızlandığınız dönemde, günlük olarak bir kaç (1-10 arası) atak geçirebilirsiniz.
 • Gün içerisinde geçirdiğiniz bu ağrılar, 15 dakikadan 3 saate kadar sürebilir.
 • Atak başlamadan önce, atağın geleceğini anlayabilirsiniz.
 • Atak geçtikten sonra tamamen iyi olursunuz ancak atağı geçirme dönemi çok ağrılı geçmektedir.
 • Hiçbir ağrı kesici, derdinize derman olmaz. Ağrı kesici kullanmanıza gerek yoktur.

Eğer küme tipi baş ağrısı teşhisi konmuşsa, şu an için tedavisinde kesin çözüm olabilecek bir ilaç bulunmamaktadır.

EĞER KÜME TİPİ BAŞ AĞRINIZ VARSA ALTERNATİF TEDAVİ OLARAK LÜTFEN ŞUNU DENEYİN: BAŞINIZIN AĞRIYACAĞINI HİSSETTİĞİNİZ ANDAN İTİBAREN “SAKIZ ÇİĞNEMEYE BAŞLAYIN!” 

EVET YANLIŞ DUYMADINIZ, SAKIZ ÇİĞNEMEK ATAKLARINIZIN GEÇMESİNİ SAĞLIYOR. SAKIZ ÇİĞNEDİĞİNİZ ZAMAN BU AĞRI GEÇMEKTEDİR!

KÜME TİPİ BAŞ AĞRISINA TEDAVİSİ OLARAK SİZE ÖNERİMİZ SAKIZ ÇİĞNEMENİZDİR! Bitkisel bir yöntem olmasa bile, sakız ilaçlardan daha doğal kabul edebiliriz.

Şekersiz falım sakızı ile deneyebilirsiniz. Benim denediğim sakız buydu. Başkaları ile de deneyebilirsiniz.

Küme tipi baş ağrılarımın sakız çiğneyerek geçtiğini ve rahatladığını söylediğim nöroloji profesörü hocam, bazı baş ağrısı tiplerinin tükürük salgısı ile azaldığını söyledi. Böyle olunca da sakız çiğneyerek, tükürük bezlerinin salgısını artırarak, daha fazla tükürük oluşumuna yol açtığı ve bunun da beni rahatlatmış olabileceğini dile getirdi. Bence konu araştırmaya değer bir konu… Bu konu ile ilgili ben de bir çalışma yapmak istiyorum… Belki alternatif bir tedavi yöntemini, bulmuş oluruz tıbbi olarak da.

Lütfen, küme tipi baş ağrısı için bu alternatif tedavi yöntemini uygulayın ve sonuçlarını bize aşağıdaki yorum bölümünden bildirin! Böylece çok daha fazla kişiye derman olabiliriz.

Böylelikle herkes bu doğal yöntemin işe yarayıp yaramadığını görmüş olsun.

Ayrıca bu sıkıntıyı yaşayan kişiler ile facebook üzerinden iletişim kurmak için şu sayfa ile irtibata geçebilirsiniz: https://www.facebook.com/Kumeagrisi

58 tane yorum var “Küme Tipi Baş Ağrısı Alternatif Tedavi (Bitkisel Tedavi)

 1. Fatih yildirim

  Herkese geçmiş olsun bende her yıl 40 45 gün süren günde 2 4 arası 30 45 dakika arasında süren ataklarım düzenli olarak 10 yıldır var son 2 3 yıldır zamanı geldiğinde hafif hissettiğimde kan bağışında bulunuyorum atlatıyorum 3 ayda bir kan bağışı yapın sigara alkol ve benzeri içeceklerden uzak durun kafanızı hiç bir şeye takmazsanız bilinç altıda olsa bir şeye kafanızı yormayın kendinizu devamlı mutlu etmeye çalışın ve hep bir şeylerle uğraşmak gerekli kafa boş iken geliyor bende çalışıyorken hiç olmaz boş kalınca uykuda yakalaniyorum üç yıl önce hacamat yaptırmıştır 2 defa onunda faydası olabilir sakızı ağrı başlamışken demiştim işe yaramadı ağrı başlarken deniceğim 3 yıldan sonra yine geldi okadar şiddetli değil ama beni yoruyor kan vermeme 20 gün varmış bekliyorum acil şifalar

  Yanıtla
 2. Gülşah

  Kaderdaşlarım ☺️ Ben son iki haftadır test ettim sakız çiğnemek kesinlikle işe yarıyor sadece küme için değil migren için de işe yarıyor çünkü ben de küme ve migren birlikte var biri tutmazsa biri tutuyor

  Yanıtla
 3. halil

  arkadaşlar hepinize geçmiş olsun çok kötü hastalık chani oil var aktarlarda satııyor gerçekten iyi geliyor. gece yatarken cam açık yatın gece burun bantı takın atak dönemlerinde.aslında bu tamamen kafa tasında sinir sıkışmasından oluşan hastalık kaset arası sinir sıkışması deniliyor sinir uçlarını rahatlatan ilaçlar iyi geliyor hepinize acil şifalar diliyor.

  Yanıtla
 4. bilal

  Sakız çiğnemek anlık olarak ağrının şiddetini azalttı.Ancak uyurken sakız çiğneyemeyeciğim için o zamanki ağrıyı engelleyemiyorum.

  Yanıtla
 5. Gülşah

  Yaklaşık 10 yıldır bu ağrıyı çekiyorum ağrı geldiğinde 9 saat sürüyor son 3 yıldır isoptin, prednol ve lityum kullandırdılar bu yıl ilacım değişti cafergot ve yine isoptin verildi. Bilmiyorum ne yapacağım. Sakız çiğnemeyi deneyeceğim ama açıkcası işe yarayacağını düşünmüyorum.

  Yanıtla
 6. Fevzi zumrutel

  Arkadaslar ben 18 yildir crkiyorum bu illeti yasadiklarimi yazsam vallahi kitap olur en basit aspirinden basladim turkiye de ne kadar ilac varsa hepsini kullandim hacamatlar sulukler bitkisel kurler hacilar hocalar akliniza ne gelirse hepsini denedim bu yil iyi gelen ilac ertesi yil iyi gelmiyor yani vucut yeniyor o ilacin etkisini herhalde diyorumki obur dunyada cekecegimiz aciyi allah bu dunyada cektiriyor baska bir tarifi olamaz bu agrinin su an deri altina bacaktan vurulan imigran igne kullaniyorum agriyi geciriyor ama ertesi gun yine ayni ssk da uc kutudan fazla vermiyor ama etkili bir igne yapandan allah razi olsun kisacasi caresi yok olsaydi inanin bu kadar arastirmalarim ve ugraslarim sonucu ben bulurdum doktorlar bile onumde mahcup kaliyorlar yanisi suki allah yardimcimiz olsun baskada diyecek birsey bulamiyorum

  Yanıtla
 7. Alptuğ

  7 yaşından beri her yıl çekiyorum bu illeti çok ilaç denediler olmadı ama vanda bir aktardan bir sıvı vermişlerdi burnuma sıktım 3 yıl ağrımadı ama bu yıl yine başladı şimdi ise hergün hamama gidiyorum iyi geliyor deneyin derim

  Yanıtla
 8. AHMET

  29 ekım gunu ılkez karsılastım bu lanet a grıyla bugun 31 gun oldu agzımdam dıslerımı sokturdum bulanet agrıyı duymak ıstemıyorum artık sıfa Allahtan

  Yanıtla
 9. Orhan

  5 yıldır çekiyordum iki yıl önce kadıköy acıbadem de nöroloji uzmanı yasemin hanım isoptin 80 mg kullanmamı söyledi bir ay kullandım 2 yıdır hiç birşeyim yoktu ama bir haftadır yeniden başladı ve çok şiddetli Allah yardımcımız olsun

  Yanıtla
 10. hakki

  Arkadaşlar hemen hacamat yaptırın kurtulun ben böle kurtuldum 100tl hepsi 40 dk sürüyor almadığım hacılar kalmadı iyne kortizon lar hepsi bi kaç saatlik SAKİN Yaptırın ..
  Ve yorum iterim

  Yanıtla
 11. Emin

  20 yaşındayım ben boyle bi bas ağrısı gormedim neredeyse damarlarimi kesicem bıçakla kendimi zor tutuyorum bir keresinde aile attim kendimi oksijen verdiler bende artık ne kadar siddetliyse 55 60 dakka oksijen verildikten sonra geçti benim atakların neredeyse 3 4 saat sürüyor cildiracagim artık neler yapmalıyım yardımcı olursanız sevinirim

  Yanıtla
 12. Yunus Dinçer

  ALLAH yardımcımız olsun, inşallah günahlarımıza kefaret olur.bende 10 yıldan fazla oldu bu hastalığa muzdaribim. İyi gelen hiçbir ilaç bulamadım. Atak dönemlerinde uyumadan önce ENDOL (kapsül) 25 mg kullanıyorum, genelde o gece rahat uyuyorum .

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.