Kategori arşivi: Ticaret Gündemi

Plywood Ankara

Plywood Ankara’da nerede satılır? Ankara’da nereden daha uygun fiyatlara, ücretlere plywood alabiliriz?

Plywood Ankara‘da inşaat malzemeleri satışının merkezi olan Siteler‘den temin edilebilir. Sitelerde ise AKSA Demir İnşaat Malzemeleri (Adres: Reyhan Sokak, No: 59 / 2-3 Siteler – Altındağ / ANKARA – Tel: 0312 351 10 04) firmasından en uygun fiyatlarla temin edilebilir. Daha çok İstanbul’da kullanımı yaygın olan plywood ürününü, Ankara’da da belli başlı büyük firmalardan temin edebilirsiniz.

Plywood nedir?

Plywood terimi aslında bir kontraplak çeşididir. Ancak sıradan kontraplaklardan farkı şu noktada açığa çıkıyor: Plywood; film çekilmiş, filmli kontraplak olarak biliniyor. Filmli kontraplak olan plywood, diğer kontraplaklara göre çok daha dayanıklı oluyor.

Burada hemen aklımıza şu soru gelebilir. O zaman normal kontraplaklara film çekilse yine aynı verimi alabilir miyiz? Hayır, alamazsınız. Dayanıklı ağaç türlerinden üretilen kontraplak türleri, markası olan ve kalitesi onaylanmış ürünler; plywood haline getirilebilir. Yani her film çekilmiş kontraplak, plywood kadar kaliteli olmayabilir. Lütfen kalitesine ve markasına bakarak ürünü alınız.

Hangi ülkenin plywood ürünü daha kaliteli ve uygundur?

Rusya plywood konusunda da ağaç sektöründe olduğu gibi yine bir numaradır. Rusya ve Ukrayna’nın plywood ürünleri, piyasanın en kaliteli ürünlerini oluşturur. Özellikle Sibirya bölgesinden elde edilen plywood ürünleri, kalitesi ile tüm dünyada bilinmektedir.

Hangi ülkeler plywood ürünleri üretmektedir?

Rusya, Ukrayna, Hindistan, Letonya, Amerika, Romanya, Kanada, Brezilya, Şili, Malezya, Endonezya ve  Finlandiya gibi ülkeler plywood üretip, Türkiye ve diğer ülkelere ihraç etmektedirler. Türkiye’de ise plywood üretimi yapılmamaktadır.

İnşaat sektöründe plywood un yeri nedir?

Plywood hangi sektörlerde kullanılır?

Plywood kullanımının inşaat sektörüne faydaları nelerdir?

Plywood un sektörlerdeki kullanım amaçları nedir?

Plywood ücretleri nasıldır?

Plywood fiyatları nasıldır?

Plywood ürünlerine zam gündemde midir?

Plywood fiyatları Ankara piyasasında nasıldır?

Plywood Rusya ürünlerinin diğer ülkelerin, ürünlerinden farkı nedir?

Plywood ile ilgili bu sorulara yanıt vermeye çalışacağız…

Film kaplamalı plywood ve film kaplamasız plywood ürünleri bulunmaktadır.

Filmsiz plywood ürünleri genelde mobilya sektöründe, dekoratif amaçlı ürünlerin üretiminde kullanılmaktadır.

Filmli plywood ürünleri ise kalıp malzemeleri olarak, inşaat sektöründe. Ya da inşaatta yoğun şekilde suya maruz kalan alanlarda olarak kullanılmaktadır. Rutubetli alanlarda kullanılabilir.