Göz Kalemi Nasıl Sürülür?

Göz kalemi foto resimGöz kalemi, göz rengine göre ve kendi zevkinize göre değişir.

Kahverengi gözlerde; daha mavi yeşil gibi canlı renklerdeki göz kalemlerini kullanabiliriz. Kahve ve siyahı göz kalemini de her zaman çok rahat sürebiliriz.

Mavi gözlerde daha çok kahveli ve bronz kalemler çok daha güzel etki eder ve  bunu tercih etmek gözleri daha iyi ön plana çıkarır.

Yeşil gözlerde ise mürdün tonlarda, içinde morluk mürdün geçen renkler, yeşil göz rengini çok güzel ön plana çıkarır. Siyah kalem sürülmesi de çok yakışır.

Her zaman için koyu renkli göz kalemleri, gözü daha iyi ortaya çıkarır. Bu yüzden genelden koyu renkli göz kalemleri sürülür.

Göz kalemi sürümünde, gözümüzde yaratmak istediğimiz etki çok önemlidir. Bizim en çok sevdiğimiz ve insanlara tavsiye ettiğimiz şey var ki; göz kalemini kafanıza göre gözün üzerine sürüp, isteğinize göre dağınık bi şekilde deneyin.

Çünkü herkes makyajda kolay kolay bi hat çizemez. Sonra da onu hafiften dağıtın ve oraya bir buğu katın. Hat çizmek her zaman çok kolay değildir. En kolay, en basit makyaj türü; bizim insanlara önerdiğimiz makyaj şekli budur.

Gözünüzün üzerine sürüp dağıttıktan sonra yine aynı kalemi, tekrar gözümüzün içine ve kirpiklerimizin diplerine sürerek; yine bir kulak temizleme pamuğuyla dağıtarak doğal yumuşak ama çarpıcı bakışlar elde edebilirsiniz.

Çok güzel hat yapamıyorsanız, çektiğiniz kalem kalın olabilir. Göz kaleminin, incesi kalını farklı olabilir, dağılabilir. Kullandığımız kalem yumuşak ise keza hepimizin gözünde hafif bi göz yaşı ve nem olduğu için sürekli akma ve dağılma yapar.

Göz kalemi nasıl sürülür konusunda size bu şekilde yardımcı olmak istedik. Göz kalemi genelde, herkes nasıl alışmışsa öyle sürülür. Biz de bazı şeyler ile göz makyajı hakkında bilgilendirmek istedik.

Göz kalemi sürerken bu tarz sorunlar ile karşılaşabiliriz. Onun için çok iyi makyaj yapamıyorsanız, göz kalemini sürüp fırça ile dağıtarak doğal ve yumuşak bi ifade yaratmanızda her zaman fayda var.

Öneri: Antidepresan İlaç Kullanımı başlıklı yazımızı okumanızı öneririz. Yazıda antidepresan, antidepresan ilaç kullanımı ve bağımlılık konuları hakkında bilgilere yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.