Aşk Tutulması Film Yorumu

Aşk TutulmasıAşk Tutulması filminin reklamları ve filmde oynayan kişilerin son zamanların popüler insanları olması nedeniyle iyi gişe yapacak bir filme benziyor. Bu tarz popüler oyuncalarla yapılan filmler genelde çok beğenilmez ve yapıncıların beklentisini pek karşılamasa da Aşk Tutulması filmi yakın zamanda izlediğim en güzel ve komik Türk filmi idi…

Filmde başrolde oynayan Tolgahan Sayışman, Türkiye Erkek Güzeli sıfatını taşıyormuş. Fahriye Evcen (Bu kız Nükhet Duru’nun bir programına katılıyor ve orada Nükhet Duru keşfediyormuş) ise Yaprak Dökümü dizisindeki, dökülen yapraklardan birini canlandırıyordu…

Kız güzel erkek de iyi olunca, göze hitap eden bir film oluyor…

Açıkçası güzel bir film bekliyordum, kız arkadaşımın da talebi doğrultusunda kendimizi bu filmin gece seansında bulduk. Aşk Tutulması film türü olarak romantik – komedi kategorisine giriyormuş.

Şunu söyleyerek başlamak istiyorum: Film mükemmeldi… (Tabi filmden ne beklediğinize bağlı gibi saçma bir cümle kurmak istemiyorum. Zaten fragmanından ve tanıtımlarından filmin nasıl bir film olduğu anlaşılıyor. Kalkıp da saçma sapan yorumlar yapmaya gerek yok)

Baba rolünde “En Son Babalar Duyar”‘ın babası Ali Erkazan, anne rolünde ise “Ayrılsak da Beraberiz”in Teoman’ın annesi Suzan Aksoy yer alıyor… Bu şahıslar bu rolleri çok iyi yaptıkları için bu filmde de bu rollere uygun görülmüşler ve ortaya harika bir oyuncu seçimi çıkmış…

Filmdeki başrol oyuncusunun adı Uğur olarak geçiyor. Gerçek hayata uyarladığımızda ben Uğur oluyorum. Sevgilim de aynen Fahriye Evcen’e benzediği için ona da filmdeki adıya Pınar diyelim. Pınar ve Uğur arasında mükemmel diyaloglar geçiyor.

Uğur, adamım ya benim gibi her şeyden anlıyor. Ailesinin ve kendinin her türlü sorununu çözmek için seferber olmuş. Valla bu film beni ve sevgilimi çok güldürdü…

Filmde müzikler de çok çok güzel seçilmiş, bu tarz filmlerden sonra Türkiye’de gerçekten kaliteli şarkılar ve müzikler çıktığını daha iyi anlıyoruz… Keşke film hiç bitmeseydi…

Ya da keşke bu kadar mükemmel bir filmi izlemeseydim de bu filmle ilk baştan tanışma fırsatım olsaydı…

Bu filmden sonra “TOTEM yapmak” deyiminin oluşacağını şimdiden söylemek istiyorum. Bu TOTEM ile ilgili olarak çok geyik döneceği kanısındayım.

Uğur’un yaptığı mükemmel totemler, filmde beni gülmekten öldürdü. Biraz da futbol sevdalısı olduğum için Uğur’u çok iyi anlıyorum.

Uğur filmde çok mütavazi bir yapıya sahip, ailesine ve inançlarına sıkı sıkıya bağlı biri iken Pınar daha önceki yaşantısı dolayısı ile derin izleri olan, kariyer peşinde bir kız izlenimi uyandırıyor.

Filmin son saniyesinde yapılan espri ise mükemmeldi… Bu filme gitmenizi şiddetle öneriyorum. Eğer olumsuz bir eleştiri okursanız buna aldırmayın. Eğer gülmek istiyorsanız ve aşk konuları sizin için önemliyse bu film tam size göre… (Tavsiye: Bu filme eğer varsa sevgiliniz ile gitmenizi tavsiye ederim…)

Murat Şeker‘in sahibi olduğunu düşündüğüm SugarWorkz‘den şeker gibi bir film sunulmuş.

Öneri: Bitkilerin Tıbbi Yararları ve Zararları başlıklı yazımızı okumanızı öneririz. Yazıda bitkilerin, bitkilerin yararları ve bitkilerin zararları konuları hakkında bilgilere yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.